Nabídku českých krystalů a minerálů najdete i na partnerském eshopu ČESKÉ KRYSTALY na adrese: www.ceskekrystaly.cz
  • 1 z 9
 

Příjemně ohlazený citrín se zajímavou barvou

 

Krásná ukázka přírodního citrínu z oblasti Kněževes (Vysočina). Jedná se o menší až střední zlomek citrínu, který ve spodní části nepatrně přechází až do křemene. To mu nijak neubírá na jeho celkové kráse, ale spíše to ještě více podtrhuje jeho čistě přírodní a surový vzhled.

Povrch kamene je převážně matný, místy lehce ohlazený a příjemný na dotek.V některých pasážích je však kámen i částečně lesklý, takže pokud jej prosvítíte sluníčkem nebo baterkou můžete alespoň nepatrně nahlédnout dovnitř a pozorovat tak jeho pěkný vnitřní svět. Ten ukrývá množství nejrůznějších úkazů jako jsou mlhoviny, inkluze nebo peříčka.

Velice zajímavá je také barva citrínu, která má ve spodní části světlý až středně žlutý odstín a v horní části přechází do kouřového nádechu. Nejvíce samozřejmě toto krásné zbarvení vynikne, pokud je kamínek mokrý a na sluníčku, což je pěkně zachyceno na posledních dvou fotografiích (celkem je u kamene 9 snímků).

 

Místo nálezu: Kněževes (Vysočina)

Rok nálezu: 2016

Rozměry: 42 x 41 x 14 mm

Váha: 41 g

 

CO ZNAMENAJÍ ČERVENÁ SLOVA V TEXTU?

Věříme, že naprostá většina z vás dobře ví, co znamenají červeně vytučněná slova či slovní spojení v našich textech. Pro ty z vás, kdo neví o co se jedná, se to zde pokusíme jednoduše vysvětlit.

Pokud kliknete na červeně psané vytučněné slovo nebo slovní spojení levým tlačítkem vaší myši, otevře se vám nová stránka a vy si tak můžete o daném slovu přečíst podrobný článek.

Jako příklad uvedem třeba slovo "Kněževes" které se nachází v úvodní větě popisku tohoto kamene. Po prokliknutí tohoto slova se vám otevře nová stránka s celým článek o tomto významném nalezišti drahých kamenů. Článek je samozřejmě doplněný spoustou našich vlastních zajímavých fotografií.

 

Dostupnost Prodáno
220 Kč
Kód produktu 16579
Kategorie Citrín - přírodní kameny a krystaly
Položka byla vyprodána...