• 1 z 7
 

Příjemně zbarvený citrín ve spojení s oranžovým křemenem a lehce ohlazeným povrchem

 

Pěkný vzorek přírodního citrínu v kombinaci s křemenem z vyhlášené české lokality Kněževes nedaleko Ostrova nad Oslavou (Vysočina).

Jedná se o menší až středně velký citrín, který je ve spojení s oranžovým křemenem. Zhruba půlku kamene tvoří citrín a půlku zase křemen. Místy se oba dva minerály vzájemně mísí, prolínají a prostupují.

Povrch kamene je z jedné strany matný, lehce ohlazený a příjemný na dotek. Z druhé strany je kámen převážně lesklý a citrín je sluníčkem nebo baterkou i částečně průsvitný.

Po důkladnějším prozkoumání můžete v citrínu objevit i hezké drobné barevné duhy (fotoaparátem nejdou zachytit).

Hezká je i samotná barva citrínu, která má na denním světle příjemný světle až středně žlutý odstín. Nejvíce pak samozřejmě toto zbarvení vynikne pokud je kámen mokrý a na sluníčku, což je dobře zachyceno na posledních dvou fotografiích (celkem je u vzorku 7 snímků).

————————————————————————————

Místo nálezu: Kněževes (Vysočina)

Rok nálezu: 2016

Rozměry: 50 x 37 x 33 mm

Váha: 87 g

————————————————————————————

Články související s tímto kamenem :

(kliknutím na text níže otevřete daný článek)

————————————————————————————

Ke každé objednávce dárek zdarma

Pokud si na našem e-shopu objednáte nějáký kamínek, stříbrný šperk, náramek, náhrdelník či knihu, dostanete od nás dárek v podobě jednoho minerálu z Vysočiny zdarma. Při rozbalování Vaší zásilky se tak můžete těšit na milé překvapení.

————————————————————————————

→ Další české přírodní citríny najdete v naší prodejní sekci » zobrazit nabídku « 

Nevybrali jste si u nás? Mrkněte ještě na náš spřízněný eshop České Krystaly a jeho nabídku českých přírodních citrínů » zobrazit nabídku «

Dostupnost Prodáno
350 Kč
Kód produktu 23583
Kategorie Pravý citrín - přírodní kámen z Česka
Položka byla vyprodána...