• 1 z 6
 

Elegantní macramé náhrdelník s velmi netradičně zbarveným citrínem

 

Pravý přírodní český citrín v originálním ručně dělaném macramé náhrdelníku s libovolně nastavitelným obvodem až do 82 centimetrů.

Citrín zasazený v tomto náhrdelníku pochází ze známé šutrácké oblasti Kněževes (Vysočina). 

Jedná se o kvalitní kousek plochého citrínu, jehož povrch je převážně lesklý.

Citrín je celý výborně průsvitný (sluníčkem nebo baterkou). Díky tomu je krásně vidět do vnitřního světa tohoto kamene, který ukrývá mlhovinové závoje a další různorodé inkluze.

Nejzajímavější je na tomto citrínu jeho velmi netradiční zbarvení. Ve stínu, nebo v potemnělé místnosti, je citrín hodně tmavý a připomíná spíše kouřovou záhnědu, avšak venku na sluníčku se rozzáří příjemně žlutou barvou s místy zlatavými tóny a kouřový nádech je zde pouze decentní.

————————————————————————————

Kámen jsme osobně nalezli v čisté přírodě (přečtěte si » náš příběh «), a tak vám ručíme za jeho pravost i jasný původ. Jde o přírodní, surový minerál, který není žádným způsobem opracovaný ani jinak upravený a je ponechán v původním nálezovém stavu, aby si uchoval svoje jedinečné energetické účinky.

► Minerál vložený do náhrdelníku jsme pečlivě vybrali, aby byl příjemný na nošení a zároveň působil opravdu krásným dojmem. Zohlednili jsme především velikost, tvar, povrch a celkovou kvalitu drahého kamene.

► Náhrdelník je vyrobený ručně technikou zvanou „Macramé” (někdy nazývanou drhání nebo sukování). Jde o oblíbenou metodu, která spočívá ve svazování provázků či nití do různých uzlíků. Lze tak vytvořit zajímavé krajky, spirály či jiné požadované tvary.

Kámen není vrtaný ani přilepený, je pouze precizně opleten vysoce kvalitní nití, ve které bezpečně drží.

► Náhrdelník je zhotoven z voskované nitě značkyLinhasita”. Jde o věhlasnou značku brazilských nití nejvyšší kvality, které jsou stálobarevné, pevné, netřepí se a po zpracování krásně drží tvar. To zajišťuje i dlouhou životnost a odolnost náhrdelníku (nitě jsou vyrobeny ze stoprocentního nylonu).

► Velikost náhrdelníku se nastavuje posuvným (klouzavým) uzlíkem, kterým si jednoduše zvětšíte nebo zmenšíte obvod dle potřeby. Náhrdelník tedy padne opravdu každému.

► Náhrdelník vám zašleme v dárkové krabičce. Pokud ho kupujete pro sebe, tato krabička vám výborně posloží k jeho bezpečnému uložení v době, kdy jej právě nenosíte. Jestli náhrdelníkem chcete obdarovat své blízké, jistě tuto elegantní krabičku také oceníte.

► Nevystavujte náhrdelník vysokým teplotám, jelikož materiál, ze kterého je vyrobený, je hořlavý. Buďte tedy v blízkosti ohně či jiných tepelných zdrojů velmi obezřetní. Náhrdelník můžete občas lehce omýt vlažnou vodou, na koupání jej však raději odkládejte.

► Náhrdelník jsme detailně nafotili z různých stran a úhlů, aby jste měli perfektní představu o jeho celkovém tvaru a vzhledu.

Níže najdete tzv. rodný list kamene, tedy místo a rok jeho nálezu. Uvádíme i přesný rozměr minerálu, a také váhu celého náhrdelníku. Pod rodným listem naleznete i odkazy na zajímavé články související s tímto drahým kamenem.

————————————————————————————

Obvod náhrdelníku: nastavitelný až do 82 cm

Váha náhrdelníku: 13 g

————————————————————————————

Místo nálezu: Kněževes (Vysočina)

Rok nálezu: 2016

Rozměry kamene: 38 x 22 x 8 mm

————————————————————————————

Články související s tímto kamenem :

(kliknutím na text níže otevřete daný článek)

 ————————————————————————————

→ Další nabídku přírodních citrínů zasazených v macramé náramcích naleznete v naší prodejní sekci zde » Náhrdelníky s citrínem « 

Dostupnost Prodáno
1 470 Kč
Kód produktu 24264
Kategorie Náhrdelníky s přírodním českým citrínem
Položka byla vyprodána...