• 1 z 6
 

Průsvitná citrínová špička s matným povrchem a příjemnou barvou

 

Krásný kousek surového citrínu nalezený v okolí vesničky Kněževes nedaleko Ostrova nad Oslavou (Vysočina). Tato malebná víska se řadí mezi významné naleziště drahých kamenů na Vysočině.

Citrínek má tvar ploché špičky, která je z pohledové strany hezky zachovalá. Druhá strana špice je pak zajímavě otlačená zřejmě od okolní tzv. mateční horniny.

Povrch kamene je celý matný, místy nepatrně ohlazený a příjemný na dotek.

Citrín je sluníčkem či baterkou celý skvěle průsvitný, kvůli mírně omletému zevnějšku však nelze nahlédnout zcela dovnitř kamene. I přes to je však dobře patrné, že vzorek ukrývá slušnou vnitřní čistotu.

Barva citrínku má pak příjemný světle až středně žlutý odstín. Nejvíce samozřejmě kvality této špičky vyniknou, pokud je mokrá a na sluníčku, což je výborně zachyceno na posledních dvou fotografiích.

 

Místo nálezu: Kněževes (Vysočina)

Rok nálezu: 2016

Rozměry: 39 x 38 x 18 mm

Váha: 30 g

————————————————————————————

Články související s tímto kamenem :

(kliknutím na text níže otevřete daný článek)

 

Proč si zakoupit drahé kameny právě u nás?

Naprostou většinu námi zde nabízených minerálů jsme osobně nalezli (přečtěte si "Náš příběh"), takže vám ručíme za jejich pravost, jasný původ a čistě přírodní neupravený stav. Drahé kameny jsou naším celoživotním koníčkem, kterému se věnujeme již mnoho let. Nerosty hledáme s láskou a především úctou k přírodě, jen tak si totiž uchovají svoji jedinečnou energii, kterou můžou poté předávat dále. Všechny naše minerály pocházejí z České Republiky, protože tyto kameny se tu narodily pro nás a jsou nám svými vibracemi nejbližší a pro nás tudíš nejvhodnější.

————————————————————————————

→ Další české přírodní citríny najdete v naší prodejní sekci zde » zobrazit nabídku « 

Nevybrali jste si u nás? Mrkněte ještě na náš spřízněný eshop České Krystaly a jeho nabídku českých přírodních citrínů » zobrazit nabídku «

Dostupnost Prodáno
630 Kč
Kód produktu 22671
Kategorie Pravý citrín - přírodní kámen z Česka
Položka byla vyprodána...