Nabídku českých krystalů a minerálů najdete i na partnerském eshopu ČESKÉ KRYSTALY na adrese: www.ceskekrystaly.cz
  • 1 z 7
 

Půlkrystal záhnědy s pěkným vnitřním světem

 

Pěkný kousek záhnědy ze sběrateli oblíbeného naleziště Bohdalec (Vysočina).

Jedná se o menší půlkrystal záhnědy, který má z pohledové strany slušně zachovalé stěny včetně špice. Ze zadní strany krystalu se sice také nachází drobné plošky, ty se však kvůli těsnému kontaktu kamene s tzv. mateční horninou (nejčastěji křemenem) nemohly zcela vyvinout. Krystal tudíš nemá klasický tvar, ale připomíná tzv. půlkrystal.

Povrch kamene je téměř celý krásně lesklý, díky čemuž lze při prosvícení krystalu sluníčkem nebo lépe baterkou, výborně nahlédnout dovnitř a pozorovat tak jeho zajímavý vnitřní svět. Ten ukrývá opravdu velké množství mlhovinových závojů či drobných inkluzí a peříček.

Samotná barva kamene má na běžném denním světle celkem tmavě hnědý odstín. Pokud však krystal prosvítíte (sluníčkem nebo baterkou) rozzáří se příjemným jemně hnědým až lehce žlutým či dokonce kouřovým tónem. To je dobře zachyceno na úvodní fotografii.

Pokud vás tedy fascinují tzv. vnitřní světy kamenů a rádi zkoumáte a objevujete co ukrývají, tento vzorek bude přesně pro vás.

 

Místo nálezu: Bohdalec (Vysočina)

Rok nálezu: 2018

Rozměry: 53 x 24 x 12 mm

Váha: 19 g

 

Nabídku českých minerálů a drahých kamenů najdete i na našem partnerském eshopu ČESKÉ KRYSTALY a to na adrese www.ceskekrystaly.cz

Dostupnost Prodáno
250 Kč
Kód produktu 17128
Kategorie Záhněda - krystaly z Vysočiny
Položka byla vyprodána...