• 1 z 5
 

Ručně dělaný macramé náramek se záhnědou z Vysočiny

 

Přírodní česká záhněda zasazená v originálním macramé náramku s nastavitelným obvodem od 16 do 25 centimetrů.

Záhněda v tomto náramku pochází z Vysočiny a to konkrétně z okolních polí malebné vesničky jménem Bory nedaleko Velkého Meziříčí.

Jedná se o plochý zlomek krystalu, který má z pohledové strany hezky zachovalé části krystalových stěn a ploch. Kamínek je částečně lesklý a krásně průsvitný, díky čemuž můžete uvnitř pozorovat nejen slušnou čistotu, ale také drobné úkazy jako mlhoviny, inkluze či peříčka. Samotná barva záhnědy má pak příjemný světle kouřový odstín.

Tuto záhnědu jsme osobně nalezli (přečtěte si "Náš příběh") v čisté přírodě, takže vám ručíme za její pravost i jasný původ. Jde o přírodní, surový kámen, který není žádným způsobem opracovaný ani jinak upravený a je ponechaný v původním nálezovém stavu. Díky tomu si kámen uchovává jedinečné energetické účinky a vlastnosti.

Drahé kameny zasazované do náramků pro vás pečlivě vybíráme tak, aby byl každý náramek co nejpříjemnější na nošení. Zohledňujem především velikost, tvar a povrch daného kamene. Zároveň se však ale snažíme, aby každý opletený kamínek měl co nejvyšší možnou kvalitu a působil tak v náramku opravdu krásným dojmem.

Náramek je vyrobený ručně technikou zvanou MACRAMÉ (někdy také nazývanou drhání nebo sukování). Jde o poměrně oblíbenou metodu, která spočívá ve svazování provázků či nití do různých uzlíků. Lze tak vytvořit zajímavé krajky, spirály či jiné požadované tvary.

Jako materiál náramku je použita voskovaná nit značky LINHASITA. Jde o věhlasnou značku brazilských nití té nejvyšší možné kvality. Tyto nitě jsou stálobarevné, pevné, netřepí se a po zpracování krásně drží tvar. Díky již zmíněné vysoké kvalitě nití je zaručena i dlouhá životnost a odolnost tohoto náramku. (Nitě jsou vyrobeny ze stoprocentního nylonu).

Nastavení velikosti náramku je řešeno posuvným stahovacím uzlíkem, kterým si jednoduše zvětšíte nebo zmenšíte obvod dle potřeby. Náramek je dělaný tak, aby byl vhodný pro většinu běžných zápěstí, i tak je však dobré si pomocí krejčovského metru obvod svého zápěstí změřit a zkontrolovat tak, jestli pro vás daný náramek bude vhodný.

Náramek není dobré vystavovat vysokým teplotám, jelikož materiál ze kterého je vyrobený je hořlavý. Proto buďte v blízkosti ohně či jiných tepelných zdrojů velmi obezřetní. Náramek je možné občas lehce omýt vlažnou vodou, na koupání jej však raději odkládejte.

 

Obvod náramku (vnitřní): 16 až 25 cm

Místo nálezu kamene: Bory (Vysočina)

Rok nálezu: 2021

Rozměry kamene: 21 x 18 x 7 mm

 

ČLÁNKY SOUVISEJÍCÍ S TÍMTO PRODUKTEM :

 

Další nabídku přírodních českých záhněd zasazených v macramé náramcích naleznete v naší sekci - NÁRAMKY SE ZÁHNĚDOU

Dostupnost Prodáno
860 Kč
Kód produktu 19645
Kategorie Náramky s přírodní českou záhnědou
Položka byla vyprodána...