• 1 z 2
 

Sestava drobných turmalínů skorylů s jemným rýhováním

 

Hezká skupinka černých turmalínů skorylů z proslavené šutrácké lokality Bory (Vysočina).

Jedná se o deset menších válečků (krystalů) turmalínu, pyšnící se skvělým leskem a od přírody zdobené typickým jemným rýhováním.

V sestavě můžeme nalézt turmalín s částečným ukončením, drobnou povrchovou barevnou duhou nebo i dokonce turmalíny se zajímavým otlačením, které podle svého tvaru zřejmě pochází od jiných turmalínů. Tyto otisky se též někdy označují jako tzv. klíčové vtisky.

 

Místo nálezu: Bory (Vysočina)

Rok nálezu: 2018

Rozměry: 16 x 11 x 8 mm (nejmenší) až 19 x 16x 11 mm (největší)

Celková váha: 46 g     

 

Články související s tímto kamenem :

(kliknutím na text níže otevřete daný článek)


Podvody s drahými kameny

Pokud máte obavu o to, jestli dostanete přesně ten kamínek, který je nafocený na fotkách, tak nemusíte mít strach. Obrázky u námi nabízených kamenů nejsou fiktivní, ale zachycují opravdu daný kámen. Ve spodní části pod popiskem je navíc ke každnému minerálu jeho tzv. "Rodný list" tedy místo a rok nálezu. Vždy také uvádíme přesný rozměr kamene v milimetrech a váhu v gramech.

Často se však na internetových obchodech setkáte s minerály, které mají pouze tzv. univerzální fotku, kde je zachycena například hromádka citrínů a v popisu je napsáno, že dostanete některý z nich. To však bohužel není většinou pravda a vám tak domů dorazí jíný, ne tak pěkný kamínek jaký byl uvedený na fotce. Proto si na tyto nekalé praktiky prodejců dávejte pozor.

————————————————————————————

Další české přírodní černé turmalíny skoryly najdete v naší prodejní sekci zde » zobrazit nabídku « 

Nevybrali jste si u nás? Mrkněte ještě na náš spřízněný eshop České Krystaly a jeho nabídku českých přírodních černých turmalínů skorylů » zobrazit nabídku «

Dostupnost Prodáno
280 Kč
Kód produktu 20709
Kategorie Turmalín - černý skoryl z Vysočiny
Položka byla vyprodána...