• 1 z 7
 

Skupinka tří pěkných turmalínů skorylů z Vysočiny

 

Hezká ukázka tří neukončených černých turmalínů skorylů ze známé kamínkářské lokality Bory (Vysočina).

Jedná se o menší až střední špalíky (krystaly) černých turmalínů, které se mohou pochlubit příjemným leskem. Po obvodu jsou pak válečky od přírody zdobeny typickým jemným rýhováním.

Na povrchu turmalínů se místy nachází i malé množství přírodního hnědo-oranžového limonitu, který kamenům propůjčuje zajímavou patinu.

Černý turmalín pomáhá při ochranně proti tzv. elektrosmogu. Pokud se chcete o tomto nežádoucím jevu dozvědět více, začtěte se do našeho poutavého článku s názvem "Jak účinně eliminovat elektrosmog".

 

Místo nálezu: Bory (Vysočina)

Rok nálezu: 2020

Rozměry: 19 x 15 x 14 mm, 18 x 17 x 12 mm, 18 x 13 x 13 mm

Celková váha: 23 g     

 

Články související s tímto kamenem :

(kliknutím na text níže otevřete daný článek)


Podvody s drahými kameny

Pokud máte obavu o to, jestli dostanete přesně ten kamínek, který je nafocený na fotkách, tak nemusíte mít strach. Obrázky u námi nabízených kamenů nejsou fiktivní, ale zachycují opravdu daný kámen. Ve spodní části pod popiskem je navíc ke každnému minerálu jeho tzv. "Rodný list" tedy místo a rok nálezu. Vždy také uvádíme přesný rozměr kamene v milimetrech a váhu v gramech.

Často se však na internetových obchodech setkáte s minerály, které mají pouze tzv. univerzální fotku, kde je zachycena například hromádka citrínů a v popisu je napsáno, že dostanete některý z nich. To však bohužel není většinou pravda a vám tak domů dorazí jíný, ne tak pěkný kamínek jaký byl uvedený na fotce. Proto si na tyto nekalé praktiky prodejců dávejte pozor. 

————————————————————————————

Další české přírodní černé turmalíny skoryly najdete v naší prodejní sekci zde » zobrazit nabídku « 

Nevybrali jste si u nás? Mrkněte ještě na náš spřízněný eshop České Krystaly a jeho nabídku českých přírodních černých turmalínů skorylů » zobrazit nabídku «

Dostupnost Prodáno
190 Kč
Kód produktu 21810
Kategorie Turmalín - černý skoryl z Vysočiny
Položka byla vyprodána...