• 1 z 8
 

Solidní špalek černého turmalínu s hezkou patinou - oranžový limonit

 

Obdivuhodný kousek přírodního černého turmalínu skorylu pocházejícího z významného českého naleziště Bory (Vysočina).

Tento špalek skorylu se může pochlubit opravdu slušnými rozměry i váhou. Podobně velké kousky černých turmalínů se v naší přírodě totiž nacházejí spíše ojediněle.

Váleček je částečně lesklý a po obvodu zdobený typickým jemným rýhováním. Místy však můžete pozorovat i slabý povlak či tenkou krustu, tvořenou oranžovým limonitem neboli oxidem železa. Díky tomu má turmalín zajímavou přírodní patinu.

Na jedné z čelních stran skorylu pak lze objevit i náznaky ukončení.

Tento černý turmalín sice nepatří mezi ty nejvíce estetické, jde však o skutečně mohutný a poctivý špalek, který díky přítomnosti oranžového limonitu působí nevšedním dojmem.

Velmi příznivá je zde také cena v poměru k velikosti kamene.

 

Místo nálezu: Bory (Vysočina)

Rok nálezu: 2018

Rozměry: 37 x 35 x 33 mm

Váha: 91 g

 

Články související s tímto kamenem:

(kliknutím na text níže otevřete daný článek)

 

Chcete si najít svůj vlastní černý turmalín?

Pokud vás láká najít si v přírodě svůj vlastní černý turmalín, určitě na Vysočinu někdy zavítejte. Nejlepším obdobím na takovou výpravu je podzim, kdy je zde většina polí čerstvě zoraná. Jestliže je zrovna po vydatném dešti je šance na pěkné nálezy ještě vyšší, protože voda z kamínků smyje přebytečnou hlínu a vy je pak daleko snáz uvidíte.

Když budete mít štěstí a dostatek trpělivosti, určitě si svůj malý skoryl také najdete. Nejčastěji se jedná o drobné úlomky či malé válečky o velikosti do jednoho centimetru a váze od 5 do 10 gramů. Větší vzorky o rozměrech kolem dvou až tří centimetrů už se nacházejí poměrně obtížněji. Opravdu velké špalky o velikosti čtyřech centimetrů a více nebo dokonale ukončené černé turmalíny (všech velikostí) se v naší přírodě vyskytují naprosto vyjímečně a jedná se už o sběratelské záležitosti.

Pokud na nálezy přeci jen nebudete mít štěstí, nebo najdete jen pár malých nevzhedných střípků, nemusíte být smutní. Na našem e-shopu si jistě vyberete ten pravý skoryl, po kterém toužíte.

Téměř všechny námi zde nabízené turmalíny jsme osobně nalezli, takže vám ručíme za jejich pravost a čistě přírodní původ. Naši nabídku se snažíme dle našich možností neustále doplňovat, aby jste měli stále z čeho vybírat. Každý kamínek je detailně nafocený ze všech stran a opatřený originálním popisem, který ho perfektně vystihuje. Navíc ke každému minerálu vždy uvádíme rok a místo nálezu (rodný list), přesný rozměr v milimetrech a také váhu v gramech. Takto zdokumentovaný kámen vám pak jistě udělá radost, i když jste jej zrovna osobně nenalezli. Může však někoho potěšit i jako originální dárek.

————————————————————————————

Další české přírodní černé turmalíny skoryly najdete v naší prodejní sekci zde » zobrazit nabídku « 

Nevybrali jste si u nás? Mrkněte ještě na náš spřízněný eshop České Krystaly a jeho nabídku českých přírodních černých turmalínů skorylů » zobrazit nabídku «

Dostupnost Prodáno
870 Kč
Kód produktu 21639
Kategorie Turmalín - černý skoryl z Vysočiny
Položka byla vyprodána...