• 1 z 6
 

Špalík černého turmalínu zasazený v macramé náhrdelníku

 

Přírodní černý turmalín skoryl v elegantním ručně dělaném náhrdelníku s libovolně nastavitelným obvodem až do 84 centimetrů.

Černý turmalín zasazený v tomto náhrdelníku pochází z Vysočiny a to ze známého šutráckého naleziště Bory.

Jedná se o kvalitní neukončený váleček, který je celý krásně lesklý a po obvodu jej od přírody zdobí typické velice jemné rýhování.

Tento černý turmalín jsme osobně nalezli (přečtěte si "Náš příběh") v čisté přírodě, takže vám ručíme za jeho pravost i jasný původ. Jde o přírodní, surový kámen, který není žádným způsobem opracovaný ani jinak upravený a je ponechaný v původním nálezovém stavu. Díky tomu si kámen uchovává jedinečné energetické účinky a vlastnosti.

Drahé kameny zasazované do náhrdelníků pro vás pečlivě vybíráme tak, aby byl každý náhrdelník co nejpříjemnější na nošení. Zohledňujem především velikost, tvar a povrch daného kamene. Zároveň se však ale snažíme, aby každý opletený kamínek měl co nejvyšší možnou kvalitu a působil tak v náhrdelníku opravdu krásným dojmem.

Náhrdelník je vyrobený ručně technikou zvanou MACRAMÉ (někdy také nazývanou drhání nebo sukování). Jde o poměrně oblíbenou metodu, která spočívá ve svazování provázků či nití do různých uzlíků. Lze tak vytvořit zajímavé krajky, spirály či jiné požadované tvary.

Jako materiál náhrdelníku je použita voskovaná nit značky LINHASITA. Jde o věhlasnou značku brazilských nití té nejvyšší možné kvality. Tyto nitě jsou stálobarevné, pevné, netřepí se a po zpracování krásně drží tvar. Díky již zmíněné vysoké kvalitě nití je zaručena i dlouhá životnost a odolnost tohoto náhrdelníku. (Nitě jsou vyrobeny ze stoprocentního nylonu).

Tento konkrétní náhrdelník je celý zhotovený z fialové nitě. Na fotografiích však náhrdelník působí spíše jako šedý.

Nastavení velikosti náhrdelníku je řešeno posuvným (klouzavým) uzlíkem, kterým si jednoduše zvětšíte nebo zmenšíte obvod dle potřeby. Náhrdelník tedy padne opravdu každému.

Náhrdelník není dobré vystavovat vysokým teplotám, jelikož materiál ze kterého je vyrobený je hořlavý. Proto buďte v blízkosti ohně či jiných tepelných zdrojů velmi obezřetní. Náhrdelník je možné občas lehce omýt vlažnou vodou, na koupání jej však raději odkládejte.

 

Obvod náhrdelníku: nastavitelný až do 84 cm

Váha náhrdelníku: 8 g

Místo nálezu kamene: Bory (Vysočina)

Rok nálezu: 2019

Rozměry kamene: 20 x 11 x 11 mm

 

Dostupnost Prodáno
710 Kč
Kód produktu 17683
Kategorie Náhrdelníky s černým turmalínem
Položka byla vyprodána...