• 1 z 9
 

Špalík černého turmalínu zdobený muskovitem - Estetika pro sběratele

 

Úžasný kousek černého turmalínu skorylu v kombinaci s muskovitem z oblíbené české šutrácké lokality Pikárec (Vysočina).

Jedná se o středně velký neukončený špalík černého turmalínu, který se může pochlubit vysokým leskem a krásným jemným rýhováním.

Přibližně z poloviny je pak tento váleček skorylu nádherně porostlý množstvím lupenitých krystalů muskovitu, neboli světlé stříbrně lesklé slídy.

Díky tomuto bohatému zdobení krásně zachovalými šupinkami muskovitu turmalín působí opravdu fantastickým a velmi estetickým dojmem.

Mezi lupínky pak můžete objevit i drobný krystalek záhnědy.

Černé turmalíny se ve spojení s muskovitem objevují v naší přírodě spíše ojediněle, tento vzorek je navíc velmi kvalitní a tudíš vhodný i pro náročnější sběratele minerálů.

 

Místo nálezu: Pikárec (Vysočina)

Rok nálezu: 2019

Rozměry: 30 x 30 x 23 mm

Váha: 39 g

 

Články související s tímto kamenem :

(kliknutím na text níže otevřete daný článek)

 

U nás vždy víte co kupujete

Snažíme se, aby všechny námi nabízené minerály a drahé kameny byly co nejlépe prezentovány a vy jste tak přesně věděli co kupujete.

Každý kamínek pro vás tedy detailně nafotíme ze všech stran a opatříme jej originálním popiskem, jenž ho perfektně vystihuje. V tomto popisu navíc naleznete i červeně vytučněná slova či slovní spojení, pod kterými naleznete jednotlivé články. (Stačí na toto červeně psané slovo kliknout a v novém okně vašeho prohlížeče se otevře celý článek).

Ke všem nerostům navíc vždy uvádíme i tzv. "Rodný list" tedy místo a rok jejich nálezu. Samozřejmostí jsou pak rozměry daného vzorku a jeho váha.

————————————————————————————

Další české přírodní černé turmalíny skoryly najdete v naší prodejní sekci zde » zobrazit nabídku « 

Nevybrali jste si u nás? Mrkněte ještě na náš spřízněný eshop České Krystaly a jeho nabídku českých přírodních černých turmalínů skorylů » zobrazit nabídku «

Dostupnost Prodáno
920 Kč
Kód produktu 20682
Kategorie Turmalín - černý skoryl z Vysočiny
Položka byla vyprodána...