Nabídku českých krystalů a minerálů najdete i na partnerském eshopu ČESKÉ KRYSTALY na adrese: www.ceskekrystaly.cz
  • 1 z 12
 

Špice citrínu s unikátní barvou a vysokou vnitřní čistotou

 

Vyjímečný kousek pravého českého citrínu z proslavené lokality Kněževes (Vysočina).

Jedná se menší citrínovou špici, neboli vrchní část krystalu, která má po svém obvodu zachovalé některé plochy (fazety). Část krystalových stěn se sice nezachovala, ale takto už jsme kámen osobně nalezli v přírodě. Přesto že tato špice není zdaleka dokonalá, působí velice krásným celkovým dojmem.

Povrch krystalových ploch je matný, boční nezachovalé části citrínu se však můžou pochlubit pěkným leskem. Pokud tedy špici prosvítíte sluníčkem nebo baterkou, můžete výborně nahlédnout dovnitř celého kamene a pozorovat tak jeho nádherný vnitřní svět.

Ten ukrývá především drahokamovou čistotu s pouze nepatrným množstvím peříček či inkluzí.

Pozoruhodná a vzácná je také samotná barva citrínu, která se pyšní středně žlutým odstínem s jemně zlatavými tóny a zajímavým kouřovým nádechem. Nejvíce samozřejmě kvality tohoto citrínu vyniknou, pokud je mokrý a na sluníčku, což je zachyceno na posledních dvou fotografiích.

Celkově jde neobyčejný kámen z naší země, který má rozhodně co nabídnout. Pokud vás fascinují nevšední ukázky minerálů tento citrín si jistě zamilujete.

Vysočina nabízí celkem velké množství nalezišť, kde se dají citríny hledat. Najít však v dnešní době na zoraném poli kvalitní kousek citrínu je opravdu náročné a to nejen časově, ale také fyzicky. Zdejší lokality jsou totiž za desítky let již značně vysbírané a navíc se také neprovádí tak hluboká orba jako například před 20ti či 30ti roky.

 

Místo nálezu: Kněževes u Ostrova nad Oslavou (Vysočina)

Rok nálezu: 2016

Rozměry: 39 x 31 x 20 mm

Váha: 26 g

 

Dostupnost Prodáno
530 Kč
Kód produktu 17809
Kategorie Citrín - přírodní kameny a krystaly
Položka byla vyprodána...