• 1 z 6
 

Stříbrný přívěsek s krystalem křišťálu v kombinaci s křemenem

 

Osobitý stříbrný přívěsek s pravým českým křišťálem ze známé šutrácké lokality Žulová (Jeseníky).

Jedná se o menší podlouhlý krystal křišťálu, který je zajímavě prostoupený (zakalený) křemenem.

Ve spodní a střední části krystalu převládá spíše mléčný křemen, samotná špice je pak zcela křišťálová. Tento křišťál se navíc může pochlubit poměrně vzácnou ledově bílou barvou.

Horní třetina krystalu tvořená křišťálem je pak také krásně průsvitná, takže můžete pozorovat místy slušnou čistotu, ale také různé úkazy jako mlhoviny, inkluze a peříčka.

Křišťál je nápaditě a precizně zasazen ve stříbře (925/1000). Jedná se o jedinečný šperk s čistě přírodním a surovým kamenem, který není žádným způsobem opracovaný a je ponechaný v původním stavu, ve kterém byl v naší přírodě námi nalezen (přečtěte si "Náš příběh")

Uchycení kamene ve stříbře je čistě ruční práce, nejedná se tedy o žádnou strojní velkovýrobu a každý přívěsek je originál. Křišťál navíc není vrtaný ani žádným způsobem přilepený. Kamínek je pouze precizně opleten stříbrným drátkem, který pro něj vytvoří tzv. klícku, ve které bezpečně drží.

Drahé kameny zasazované do stříbra pro vás pečlivě vybíráme tak, aby byl každý přívěsek co nejpříjemnější na nošení. Zohledňujem především velikost, tvar a povrch daného kamene. Zároveň se však ale snažíme, aby každý zasazený kamínek měl co nejvyšší kvalitu a působil tak opravdu nádherným dojmem.

Všechny námi nabízené stříbrné přívěsky s drahými kameny jsou samozřejmě opatřeny puncem pravosti kovu.

Každý stříbrný přívěsek s drahým kamínkem vám zašleme v dárkové krabičce. Pokud kupujete přívěšek pro sebe, tato krabička vám výborně posloží k jeho bezpečnému uložení v době, kdy jej právě nenosíte. Jestli drahým kamenem ve stříbře chcete obdarovat své blízké, jistě tuto elegantní krabičku také oceníte.

Níže pod popiskem také naleznete tzv. rodný list kamene, tedy místo a rok jeho nálezu. Vždy také uvádíme přesný rozměr a váhu, aby jste měli co nejlepší představu o velikosti daného přívěsku.

 

Místo nálezu: Žulová - Korálové jámy (Jeseníky)

Rok nálezu: 2018

Rozměry kamene: 38 x 12 x 9 mm

Váha přívěsku: 8 g

 

ČLÁNKY SOUVISEJÍCÍ S TÍMTO PRODUKTEM :

 

NALEZIŠTĚ DRAHÝCH KAMENŮ  ŽULOVÁ

Vesnice Žulová leží nedaleko města Jeseník a je to jedna z významných mineralogických lokalit na území Slezska. Drahé kameny (především křišťály) se zde těžily již v 18. století a to především na výrobu suvenýrů, prodávaných návštěvníkům lázní Jeseník.

 

Další nabídku přírodních křišťálů zasazených ve stříbrných přívěscích naleznete v naší sekci - Prodej stříbrných přívěsků s křišťálem.

Dostupnost Prodáno
1 400 Kč
Kód produktu 18943
Kategorie Stříbrné přívěsky s křišťálem z ČR
Položka byla vyprodána...