Nabídku českých krystalů a minerálů najdete i na partnerském eshopu ČESKÉ KRYSTALY na adrese: www.ceskekrystaly.cz
  • 1 z 6
 

Mistrovský krystal křišťálu tzv. Dow krystal zasazený ve stříbrném přívěsku

 

Originální stříbrný přívěsek s pravým českým křišťálem z lokality Žulová (Jeseníky).

Jedná se o menší krystal křišťálu, který má po svém obvodu nádherně zachovalé všechny krystalové stěny včetně špice.

Tento krystal křišťálu však není zcela obyčejný, protože se díky svému unikátnímu uspořádání plošek (fazet) ve špici krystalu řadí mezi vzácné Mistrovské krystaly a to konkrétně tzv. Krystal Dow (Tento krystal bývá také někdy označovaný jako "KRYSTAL KRISTOVSKÉHO VĚDOMÍ" nebo také  "TRANS - CHANNELINGOVÝ KRYSTAL"). - Podrobný článek o tomto velice vzácném Mistrovském krystalu pro vás teprve připravujeme.

Povrch tohoto krystalu je částečně lesklý, takže pokud jej prosvítíte sluníčkem nebo baterkou můžete poměrně snadno nahlédnout dovnitř a obdivovat tak zajímavý vnitřní svět kamene. Ten ukrývá místy slušnou čistotu, ale také množství nejrůznějších úkazů jako mlhoviny, inkluze nebo peříčka.

Ve špici krystalu však můžete objevit i jednu opravdovou vzácnost, kterou je tzv. částečný FANTOM. O tomto vyjímečném úkazu si můžete přečíst více v našem podrobném článku zde - ČLÁNEK O FANTOMU.

Křišťál je nápaditě a precizně zasazen ve stříbře (925/1000). Jedná se o jedinečný šperk s čistě přírodním a surovým kamenem, který není žádným způsobem opracovaný a je ponechaný v původním stavu, ve kterém byl v naší přírodě námi nalezen (přečtěte si "Náš příběh")

Uchycení kamene ve stříbře je čistě ruční práce, nejedná se tedy o žádnou strojní velkovýrobu a každý přívěsek je originál. Křišťál navíc není vrtaný ani žádným způsobem přilepený. Kamínek je pouze precizně opleten stříbrným drátkem, který pro něj vytvoří tzv. klícku, ve které bezpečně drží.

Drahé kameny zasazované do stříbra pro vás pečlivě vybíráme tak, aby byl každý přívěsek co nejpříjemnější na nošení. Zohledňujem především velikost, tvar a povrch daného kamene. Zároveň se však ale snažíme, aby každý zasazený kamínek měl co nejvyšší kvalitu a působil tak opravdu nádherným dojmem.

Všechny námi nabízené stříbrné přívěsky s drahými kameny jsou samozřejmě opatřeny puncem pravosti kovu.

Každý stříbrný přívěsek s drahým kamínkem vám zašleme v dárkové krabičce. Pokud kupujete přívěšek pro sebe, tato krabička vám výborně posloží k jeho bezpečnému uložení v době, kdy jej právě nenosíte. Jestli drahým kamenem ve stříbře chcete obdarovat své blízké, jistě tuto elegantní krabičku také oceníte.

Níže pod popiskem také naleznete tzv. rodný list kamene, tedy místo a rok jeho nálezu. Vždy také uvádíme přesný rozměr a váhu, aby jste měli co nejlepší představu o velikosti daného přívěsku.

 

Místo nálezu: Žulová - Korálové jámy (Jeseníky)

Rok nálezu: 2018

Rozměry kamene: 31 x 13 x 12 mm

Váha přívěsku: 10 g

 

Dostupnost Prodáno
1 900 Kč
Kód produktu 17056
Kategorie Stříbrné přívěsky s křišťálem z ČR
Položka byla vyprodána...