Nabídku českých krystalů a minerálů najdete i na partnerském eshopu ČESKÉ KRYSTALY na adrese: www.ceskekrystaly.cz
  • 1 z 7
 

Surový citrín v kombinaci s křemenem

 

Hezký kousek přírodního citrínu ve spojení s křemenem z vyhlášeného českého naleziště Kněževes (Vysočina).

Jedná se o menší citrín, který je v některých pasážích zajímavě prostoupený oranžovým křemenem. Na první pohled by se mohlo zdát, že oba nerosty jsou zde zastoupeny přibližně ve stejném poměru, pokud však kamínek prosvítíte silnou baterkou, je jasně patrné, že zde převládá citrín.

Při prosvícení můžete také místy pozorovat, jak se oba minerály vzájemně prolínají a mísí, což působí opravdu pozoruhodným dojmem. Po důkladnějším prozkoumání můžete navíc těsně pod povrchem objevit i pěknou menší barevnou duhu.

Samotná barva citrínu má pak díky přítomnosti oranžového křemene velice příjemný středně až sytě žlutý odstín.

 

Místo nálezu: Kněževes (Vysočina)

Rok nálezu: 2016

Rozměry: 42 x 29 x 28 mm

Váha: 48 g

 

Někteří lidé si myslí, že citrín narostlý na křemeni nebo prostoupený křemenem není tak pěkný jako samostatný citrínek. Opak je však mnohdy pravdou a práve citríny ve spojení s křemenem, často vypadají daleko zajímavěji. Při prosvícení takových kamenů lze totiž častokrát obdivovat pozoruhodný přechod mezi oběma minerály. Pokud je křemen na kterém se citrín nachází oranžový (jako v tomto případě) tak při prosvícení kamene část své oranžové barvy předává právě citrínu, který pak díky tomu působí ještě více sytě žlutým zbarvením.

 

Nabídku českých minerálů a drahých kamenů najdete i na našem partnerském eshopu ČESKÉ KRYSTALY a to na adrese www.ceskekrystaly.cz

Dostupnost Prodáno
240 Kč
Kód produktu 17083
Kategorie Citrín - přírodní kameny a krystaly
Položka byla vyprodána...