Nabídku českých krystalů a minerálů najdete i na partnerském eshopu ČESKÉ KRYSTALY na adrese: www.ceskekrystaly.cz
  • 1 z 7
 

Tužkový krystal křišťálu prostoupený křemenem - Laserová hůlka

 

Hezký kousek přírodního křišťálu ve spojení s křemenem z naleziště Žulová (Jeseníky).

Vesnice Žulová leží nedaleko města Jeseník a je to jedna z významných mineralogických lokalit na území Slezska. Drahé kameny (především křišťály) se zde těžily již v 18. století a to především na výrobu suvenýrů, prodávaných návštěvníkům lázní Jeseník.

Jedná se o menší tužkový (úzký a dlouhý) krystal křišťálu, který je zajímavě prostoupený křemenem. Oba dva minerály (křiš´tál i křemen) jsou zde zastoupeny přibližně ve stejném poměru.

Křemen má typickou mléčnou až šedobílou barvu, křišťál se pak může pochlubit poměrně vzácným ledově bílým odstínem.

Nejlépe kombinace těchto dvou nerostů vynikne, pokud kamínek prosvítíte sluníčkem nebo baterkou.

Tento krystal se také pyšní slušně zachovalým staven svých obvodových krystalových stěn. Krystal je dokonce i tzv. oboustranně vyvinutý, což znamená že má špice na obou svých koncích. Jedna ze špiček je hezky zachovalá, druhá se bohužel dochovala pouze z části.

Křišťál se díky svému unikátnímu tužkovému tvaru navíc řadí mezi vzácné Mistrovské krystaly a to konkrétně tzv. Laserovou hůlku.

 

Místo nálezu: Žulová - Korálové jámy (Jeseníky)

Rok nálezu: 2018

Rozměry: 55 x 12 x 10 mm

Váha: 12 g

 

ČESKÉ vs. ZAHRANIČNÍ DRAHÉ KAMENY

Naprostou většinu námi zde nabízených minerálů jsme osobně nalezli (přečtěte si "Náš příběh"), takže vám ručíme za jejich pravost a čistě přírodní a surový původ. Kameny hledáme s láskou a především úctou k přírodě, jen tak si totiž uchovají svoji jedinečnou pozitivní energii, kterou můžou poté předávat dále. Všechny naše minerály pocházejí z České Republiky, protože tyto kameny se tu narodily pro nás a jsou nám svými vibracemi daleko bližší a pro nás tudíš vhodnější než ty zahraniční.

Kameny dovážené ze zahraničí se těží strojně a navíc se velmi často falšují, či uměle upravují, aby se tak dosáhlo jejich lepšího vzhledu. Navíc k vám putují mnohdy i přes půlku planety a projdou tak rukama spousty přeprodejců a obchodníků. Toto všecho může mít samozřejmě negativní vliv na energetické účinky a vlastnosti těchto minerálů.

U nás máte jistotu, že kamínky putují z čisté přírody prakticky rovnou k vám domů.

 

Nabídku českých minerálů a drahých kamenů najdete i na našem partnerském eshopu ČESKÉ KRYSTALY a to na adrese www.ceskekrystaly.cz

Dostupnost Prodáno
250 Kč
Kód produktu 16984
Kategorie Křišťál - přírodní kámen z Moravy
Položka byla vyprodána...