Nabídku českých krystalů a minerálů najdete i na partnerském eshopu ČESKÉ KRYSTALY na adrese: www.ceskekrystaly.cz
  • 1 z 6
 

Tužkový krystal křišťálu v elegantním stříbrném přívěsku

 

Originální stříbrný přívěsek s pravým českým křišťálem z okolí malé vesničky jménem Hamry (Vysočina).

Jedná se o menší krystal křišťálu, který má poměrně vzácný tužkový (úzký a dlouhý) tvar. Krystal má velice slušně zachovalé obvodové stěny a to včetně špičky. Ta je sice lehce ťuklá, ale to kameni rozhodně nijak neubírá na jeho celkové kráse.

Pokud si krystal důkladněji prozkoumáte, zjistíte, že je tzv. oboustranně vyvinutý, což znamená že má špičky na obou svých koncích. Druhá špice nacházející se u očka přívěsku je sice zachovalá pouze částečně, i přes to jde však o pozoruhodný jev, který se u krystalů vyskytuje zřídka. Tato špička je zajímavá také tím, že zde křišťál přechází až do bílého křemene.

Povrch krystalu je pěkně lesklý, takže lze při prosvícení kamínku sluníčkem nebo baterkou výborně nahlédnout dovnitř a pozorovat tak vysokou až drahokamovou čistotu.

Barva samotného křišťálu se pak pyšní vzácným ledově bílým odstínem.

Křišťál je nápaditě a precizně zasazen ve stříbře (925/1000). Jedná se o jedinečný šperk s čistě přírodním a surovým kamenem, který není žádným způsobem opracovaný a je ponechaný v původním stavu, ve kterém byl v naší přírodě námi nalezen (přečtěte si "Náš příběh")

Uchycení kamene ve stříbře je čistě ruční práce, nejedná se tedy o žádnou strojní velkovýrobu a každý přívěsek je originál. Křišťál navíc není vrtaný ani žádným způsobem přilepený. Kamínek je pouze precizně opleten stříbrným drátkem, který pro něj vytvoří tzv. klícku, ve které bezpečně drží.

Drahé kameny zasazované do stříbra pro vás pečlivě vybíráme tak, aby byl každý přívěsek co nejpříjemnější na nošení. Zohledňujem především velikost, tvar a povrch daného kamene. Zároveň se však ale snažíme, aby každý zasazený kamínek měl co nejvyšší kvalitu a působil tak opravdu nádherným dojmem.

Všechny námi nabízené stříbrné přívěsky s drahými kameny jsou samozřejmě opatřeny puncem pravosti kovu.

Každý stříbrný přívěsek s drahým kamínkem vám zašleme v dárkové krabičce. Pokud kupujete přívěšek pro sebe, tato krabička vám výborně posloží k jeho bezpečnému uložení v době, kdy jej právě nenosíte. Jestli drahým kamenem ve stříbře chcete obdarovat své blízké, jistě tuto elegantní krabičku také oceníte.

Níže pod popiskem také naleznete tzv. rodný list kamene, tedy místo a rok jeho nálezu. Vždy také uvádíme přesný rozměr a váhu, aby jste měli co nejlepší představu o velikosti daného přívěsku.

 

Místo nálezu: Hamry u Žďáru nad Sázavou (Vysočina)

Rok nálezu: 2010

Rozměry kamene: 32 x 8 x 7 mm

Váha přívěsku: 4 g

 

Dostupnost Prodáno
1 400 Kč
Kód produktu 17671
Kategorie Stříbrné přívěsky s křišťálem z ČR
Položka byla vyprodána...