• 1 z 15
 

Luxusní srostlice krystalů záhněd s pestrým vnitřním světem - zachovalý sbírkový vzorek z Alp

 

Unikátní kousek přírodní záhnědy pocházející z masivu Mont Blanc ve francouzských Alpách a to z nadmořské výšky cca 3000 m.n.m.

Jedná se o vysoce kvalitní a estetickou srostlici, která je tvořena dvojicí krystalů záhněd.

Oba krystaly se pyšní slušnými rozměry a každý z nich je něčím originální.

Větší krystal z této dvojice má pozoruhodný tzv. buclatý tvar a navíc je na něm ještě zajímavě přirostlý další minerál a sice sněhově bílý albit.

Menší krystal má pro změnu v některých úsecích náznaky vzácného tzv. Katedrálového růstu. Částečně jej lze tedy zařadit mezi tzv. Mistrovské krystaly a to konkrétně  Katedrálu - Světelnou knihovnu.

Oba krystaly mají pak skutečně krásně zachovalé obvodové stěny i samotné špice, které jsou téměř dokonalé. Po obvodu sice místy krystalové plošky chybý, záhnědy zde však nejsou poškozené nýbrž tzv. otlačené od okolní (mateční) horniny.

Celá srostlice je nádherně průsvitná (sluníčkem nebo baterkou) a jelikož mají některé stěny i slušný lesk, dá se skvěle nahlédnout dovnitř obou krystalů a pozorovat tak jejich bohatý vnitřní svět.

Místy se můžete kochat opravdu vysokou až drahokamovou čistotou, najdete zde však i mnoho různých úkazů nejčastěji mlhovinových závojů.

Po detailnějším prozkoumání lze objevit i moc hezkou barevnou duhu se slušnými rozměry.

Záhnědy mají také velmi příjemnou barvu, která přechází od světle kouřových tónů až po ty tmavší.

Pokud Vás fascinují unikátní drahé kameny, tato jedinečná srostlice by Vaší sbírce rozhodně neměla chybět.

 

Místo nálezu: Mont Blanc (francouzské Alpy)

Rok nálezu: 2019

Rozměry: cca 65 x 60 x 60 mm

Váha: 229 g

 

Články související s tímto kamenem :

(kliknutím na text níže otevřete daný článek)

 

Příběh kamene...

Tuto obdivuhodnou srostlici záhněd pro Vás nalezl náš dlouholetý kamarád, který ve svém volném čase hledá drahé kameny nejen na Vysočině či ve zbylých částech naší republiky, ale občas si udělá i dobrodružnou výpravu za vzácnými minerály do zahraničí. Asi nejvíce jej však fascinují Alpy a to konkrétně masiv Mont Blanc nacházející se na území Francie.

Ve výškách okolo 3000 m.n.m se zde totiž dají nalézt krásné dutiny a to nejčastěji s křišťály či záhnědami. Nejedná se však o žádnou lehkou procházku po horských pěšinkách, ale o náročnou vysokohorskou expedici v extrémních přírodních pomínkách, takže kameny pocházející z těchto výprav mají svoji cenu. Krystaly či drůzy jsou zde samozřejmě vydobývány ručně.

Pokud tedy toužíte po drahém minerálu ze zahraničí, určitě vám doporučujeme tyto kameny se svým vlastním příběhem, hledané s nadšením a láskou.

 

Zajímá Vás jak jsou lidé spokojeni s nákupem na našem e-shopu?

Přečtěte si desítky pozitivních hodnocení zákazníků, kteří od nás již drahé kameny zakoupili » Zobrazit recenze «

Za každou recenzi samozřejmě velice děkujeme a jsme rádi, že naše minerály mohou dělat radost vám či vašim blízkým. 

————————————————————————————

Další přírodní záhnědy najdete v naší prodejní sekci zde » zobrazit nabídku « 

Nevybrali jste si u nás? Mrkněte ještě na náš spřízněný eshop České Krystaly a jeho nabídku českých přírodních záhněd » zobrazit nabídku «

Dostupnost Prodáno
4 500 Kč
Kód produktu 21399
Kategorie Pravá záhněda - přírodní kámen z Česka
Položka byla vyprodána...