• 1 z 9
 

Velmi jemně zbarvený plochý růženín s dobrou průsvitností

 

Hezký vzorek pravého růženínu z oblíbeného českého naleziště Dolní Bory (Vysočina).

Jedná se o menší růženín, který má zajímavý plochý tvar.

Kamínek se může pochlubit půvabným velmi jemně růžovým odstínem. Toto krásné zbarvení kamene samozřejmě nejvíce vynikne, pokud jej nasvítíte sluníčkem nebo baterkou.

Celý kamínek je krásně průsvitný a díky lesklému povrchu můžete i snadno nahlédnout dovnitř a pozorovat tak půvabný vnitřní svět.  Ten ukrývá slušnou čistotu s menším množstvím peříček, inkluzí či mlhovin.

Tento kousek růženínu sice nepatří mezi ty sbírkové, i přesto jde však o pěknou ukázku tohoto minerálu.

  

Místo nálezu: Dolní Bory (Vysočina)

Rok nálezu: 2020

Rozměry: 34 x 22 x 9 mm

Váha: 5 g

 

Články související s tímto kamenem :

(kliknutím na text níže otevřete daný článek)

 

Poučná a zajímavá poznámka k barevným odstínům růženínů

Většina lidí si myslí, že růženíny mají podle svého názvu pouze růžovou barvu, jejich zbarvení je však často daleko rozmanitěšní. Nejčastěji se v přírodě samozřejmě vyskytují velmi jemně růžové kamínky, vzácněji pak i ty středně nebo dokonce sytě růžové. Některé růženíny se však pyšní i netradičním fialovým nádechem, ojediněle jsou dokonce celé sytě fialové. Mnohdy se pak tyto růžové a fialové odstíny vzájemně mísí a prolínají, takže některé kousky vypadají opravdu zajímavě.

Pokud růženín leží dlouhé roky na přímém slunci a to ať už na poli nebo například na zahradní skalce či na parapetu za oknem, jeho krásné růžové či fialové zbarvení se postupně vytratí a kamínek zšedne.

Velice důležité také je, za jakých světelných podmínek se na daný kámen díváte. Někdy má růženín skutečně krásnou barvu, ale pokud si jej prohlížíte někde ve stínu či doma (večer) pod umělým osvětlením, tato barva zdaleka tak nevynikne a kámen i přes to že má opravdu kvalitní zbarvení nepůsobí příliš atraktivně. Nejvíce krása těchto kamenů totiž vynikne na sluníčku. Některé růženíny vypadají dobře i pokud je nasvítíte například baterkou, záleží však na intenzitě a barevné teplotě světla.

Mnohdy se stává, že lidé chodí po zoraném poli když je například zataženo a žádný nalezený růženín se jim nelíbí. Pokud by se však na ty samé kamínky dívaly na sluníčku jistě by změnili názor.

————————————————————————————

Další české přírodní růženíny najdete v naší prodejní sekci » zobrazit nabídku « 

Nevybrali jste si u nás? Mrkněte ještě na náš spřízněný eshop České Krystaly a jeho nabídku českých přírodních růženínů » zobrazit nabídku «

Dostupnost Prodáno
180 Kč
Kód produktu 21618
Kategorie Růženín - přírodní surový kámen
Položka byla vyprodána...