Nabídku českých krystalů a minerálů najdete i na partnerském eshopu ČESKÉ KRYSTALY na adrese: www.ceskekrystaly.cz
  • 1 z 12
 

Větší lehce ohlazený citrín s překrásnou barevnou duhou

 

Krásná surovina citrínu z vyhlášeného českého naleziště Kněževes (Vysočina).

Jedná se o poměrně větší citrín, který se může pochlubit opravdu slušnými rozměry a váhou čtvrt kilogramu.

Povrch kamene je z jedné strany celý matný, převážně lehce až sametově ohlazený a příjemný na dotek. Druhá strana je pak matná přibližně z poloviny a zbylá část citrínu je lesklá.

Díky této lesklé pasáži lze při prosvícení kamene sluníčkem nebo baterkou i částečně nahlédnout dovnitř a pozorovat tak hezký vnitřní svět. Ten ukrývá v některých menších úsecích slušnou čistotu, především se zde však nachází množství nejrůznějších úkazů jako jsou mlhovinové závoje, či různé inkluze a peříčka.

Po důkladném prozkoumání lze těsně pod povrchem objevit i chloubu tohoto citrínu, kterou je fantastická barevná duha. Ta se pyšní obdivuhodnými rozměry cca 20 x 10 milimetrů. Takto velké duhové odlesky se v nerostech objevují spíše vzácně. (Tato duha bohužel nejde fotoaparátem dost dobře zachytit).

Půvabná je i samotná barva citrínu, která má jemně až středně žlutý odstín. Nejvíce pak toto krásné zbarvení samozřejmě vynikne, pokud je kámen mokrý a na sluníčku, což je dobře zachyceno na posledních dvou fotograifích (celkem je u vzorku 12 snímků).

Pokud máte rádi větší vzorky minerálů, tento citrín by ve vašem užším výběru rozhodně neměl chybět.

 

Místo nálezu: Kněževes (Vysočina)

Rok nálezu: 2016

Rozměry: 95 x 56 x 37 mm

Váha: 255 g

 

JAK SE V KAMENECH HLEDAJÍ BAREVNÉ DUHY ?

Barevné duhy se v kamenech nejlépe hledají při jejich nasvícení silnou baterkou nebo sluníčkem (vyjímečně jsou patrné i bez nasvícení na denním světle). Pro snadnější hledání je lepší mít kámen mokrý (některé duhy jsou dokonce patrné pouze pokud je minerál mokrý). Samotné pátrání po barevných duhách v nerostech probíhá tak, že kamínek oproti baterce nebo sluníčku natáčíte různými stranami do všech možných úhlů a zároveň pozorujete zda se někde duha neobjeví. Nejčastěji se duhy vyskytují v křišťálech, citrínech či záhnědách a jejich velikost bývá od jednoho milimetru až po několik prvních centimetrů.

 

ZAJÍMÁ VÁS JAK JSOU LIDÉ SPOKOJENI S NÁKUPEM NA NAŠEM E-SHOPU ?

Přečtěte si desítky pozitivních hodnocení zákazníků, kteří od nás již drahé kameny zakoupili.

Za každou recenzi samozřejmě velice děkujeme a jsme rádi, že naše minerály mohou dělat radost vám či vašim blízkým.

 

Nabídku českých minerálů a drahých kamenů najdete i na našem partnerském eshopu ČESKÉ KRYSTALY a to na adrese www.ceskekrystaly.cz

Dostupnost Prodáno
1 200 Kč
Kód produktu 17551
Kategorie Citrín - přírodní kameny a krystaly
Položka byla vyprodána...