Nabídku českých krystalů a minerálů najdete i na partnerském eshopu ČESKÉ KRYSTALY na adrese: www.ceskekrystaly.cz
  • 1 z 13
 

Vrchní část krystalu citrínu s unikátní barvou a vysokou čistotou

 

Úžasný kousek pravého českého citrínu pocházejícího ze slavné šutrácké lokality Kněževes nedaleko Ostrova nad Oslavou (Vysočina).

Jedná se o středně velký krystal citrínu, respektive o jeho vrchní část. Krystal má tedy zachovalé některé pasáže obvodových stěn a špici.

Ze zadní nepohledové strany se sice krystalové plochy nenachází a špice je částečně odřená, i přes to však tento citrín působí opravdu krásným celkovým dojmem. Krystal se navíc může pochlubit skutečně obdivuhodným tzv. buclatým tvarem.

Tento krystal byl původně (před mnoha miliony lety) mnohem větší a pravděpodobně mohl mít na délku až 15 centimetrů. Příroda však k tomuto citrínu nebyla příliš přívětivá a tak se z tohoto kdysi mohutného krystalu dochovala pouze jeho horní část. (Takto jsme kámen osobně nalezli v přírodě).

Ze spodní části krystalu se pak můžete kochat zajímavou kresbou, která připomíná letokruhy typické pro stromy.

Povrch kamene je přibližně z poloviny matný, zbývající části citrínu jsou pak částečně až zcela lesklé. Díky tomu lze při prosvícení krystalu sluníčkem nebo baterkou alespoň lehce nahlédnout dovnitř a pozorovat tak zajímavý vnitřní svět.

Ten ukrývá především vysokou v některých úsecích až drahokamovou čistotu, můžete zde však obdivovat i množství mlhovin, inkluzí či peříček. Po důkladnějším prozkoumání pak můžete objevit i hezkou menší barevnou duhu.

Skutečně působivá je také samotná barva citrínu, která se pyšní příjemným světle až středně žlutým odstínem s jemně zlatavými tóny a kouřovým nádechem.

Zdaleka nejvíce pak kvality tohoto citrínu (barva a čistota) vyniknou, pokud je kámen mokrý a na sluníčku, což jsme pro vás výborně zachytili na posledních čtyřech fotografiích (celkem je u vzorku 13 snímků).

Přesto, že tento krystal citrínu není úpně dokonalý, tak má rozhodně co nabídnout. Citríny ve formě krystalů se v naší přírodě nacházejí zcela vyjímečně, proto jsou podobné kousky velice vzácné a ceněné.

 

Místo nálezu: Kněževes - Na Františku (Vysočina)

Rok nálezu: 2016

Rozměry: 55 x 47 x 45 mm

Váha: 136 g

 

ČLÁNKY SOUVISEJÍCÍ S TÍMTO KAMENEM :

 

U NÁS VŽDY VÍTE CO KUPUJETE

Snažíme se, aby všechny námi nabízené minerály a drahé kameny byly co nejlépe prezentovány a vy jste tak přesně věděli co kupujete.

Každý kamínek pro vás tedy detailně nafotíme ze všech stran a opatříme jej originálním popiskem, jenž ho perfektně vystihuje. V tomto popisu navíc naleznete i červeně vytučněná slova či slovní spojení, pod kterými naleznete jednotlivé články. (Stačí na toto červeně psané slovo kliknout a v novém okně vašeho prohlížeče se otevře celý článek).

Ke všem nerostům navíc vždy uvádíme i tzv. "Rodný list" tedy místo a rok jejich nálezu. Samozřejmostí jsou pak rozměry daného vzorku a jeho váha.

 

Další nabídku pravých českých citrínů naleznete v naší sekci - Prodej citrínů, nebo také na našem partnerském webu České krystaly v kategorii - Nabídka citrínů.

Dostupnost Prodáno
3 900 Kč
Kód produktu 19180
Kategorie Citrín - přírodní kameny a krystaly
Položka byla vyprodána...