• 1 z 12
 

Vysoce estetický špalek skorylu s oboustranným ukončením - Samoléčitel

 

Unikátní kousek černého turmalínu skorylu ze slavné české lokality Bobrůvka (Vysočina).

Jedná se o slušně velký špalek černého turmalínu, který díky vysoce estetickému vzhledu a mnoha dalším zajímavostem patří rozhodně mezi sběratelské kousky. Jistě jej však ocení nejen vášnivý sběratelé minerálů, ale i lidé zajímající se o vzácné nerosty kvůli jejich energetickým účinkům.

V první řadě je jistě nutné zmínit, že turmalín je tzv. oboustranně ukončený. Z jedné strany můžete obdivovat velmi nevšední stupňovité zakončení, které je až na malé oděrky v okrajích prakticky dokonalé.

Z druhé strany je pak turmalín tzv. dohojený množstvím drobných plošek, z fotografií to bohužel není úplně dobře patrné. Právě díky tomuto dohojení, se vzorek může zařadit mezi tzv. Mistrovské krystaly a to konkrétně Samoléčitele.

Po celém svém obvodu je pak váleček skorylu krásně zachovalý a díky zajímavému růstu má i pozoruhodný členitý tvar (povrch) svýh stěn.

Celkový velmi estetický vzhled pak ještě umocňuje bílý až lehce nažloutlý albit, kterým je turmalín v některých pasážích porostlý. Práve kontrast černého skorylu a bílého albitu vypadá vskutku fantasticky.

Místy můžete spatřit i drobounké lesklé lupínky (šupinky) muskovitu, neboli lidově řečeno světlé slídy.

Celkově jde o velmi povedený a hodnotný vzorek pravého přírodního skorylu z České Republiky.

 

Místo nálezu: Bobrůvka (Vysočina)

Rok nálezu: 2020

Rozměry: 38 x 27 x 23 mm

Váha: 47 g

 

Články související s tímto kamenem:

(kliknutím na text níže otevřete daný článek)


Černý turmalín je nejen krásný minerál, který může být vkusným doplňkem ve vašem interiéru. Tento drahý kámen totiž dokáže jako jeden z mála nerostů i účinně pohlcovat tzv. elektromagnetické záření z vysílačů, wifi, mobilních telefonů a dalších podobných zařízení. Toto neviditelné elektromagnetické záření může mít z dlouhodobého hlediska negativní vliv nejen na lidskou psychiku, ale třeba i na kvalitu spánku. Mezi lidmi je toto záření známé spíše pod souhrným názvem "ELEKTROSMOG". (Přečtěte si náš podrobný článek věnovaný tématu ELEKTROSMOG - zobrazit celý článek).

Pokud tedy černé turmalíny umístíte do obytných místností, měly by Vás proti tomuto nežádoucímu záření účinně chránit. (Do každé místnosti je vhodné umístit buď více drobných turmalínů o velikosti cca kolem 1 centimetru, nebo jeden větší špalík o rozměrech alespoň 2 - 3 centimetry).

V naší nabídce najdete jak ukončené tak i neukončené černé turmalíny v různých velikostech a tvarech. Oba dva druhy těchto turmalínů mají samozřejmě shodné energetické účinky a vlastnosti, černé turmalíny s ukončením však dokáží svoji energii daleko lépe koncetrovat a usměrňovat (podobně jako tužkové turmalíny), takže můžete jejich potenciál využít opravdu naplno. Skoryly s ukončením navíc působí velice estetickým dojmem. V přírodě se však takto zakončené špalíky nacházejí vzácně, takže je jejich cena o něco vyšší, než u turmalínů bez zakončení.

Naprostou většinu námi zde nabízených černých turmalínů jsme navíc osobně nalezli v oblasti Vysočiny (přečtěte si "Náš příběh") takže vám ručíme za jejich pravost, jasný původ a čistě přírodní a neupravený stav. Minerály z České Republiky sice nedosahují takové velikosti jako ty zahraniční (Brazílie atd.), svými vibracemi jsou nám však tyto kameny daleko bližší a pro nás tudíš vhodnější.

Černé turmalíny ze zahraničí se navíc velice často falšují či uměle upravují, aby se tak dosáhlo jejich lepšího vzhledu. Kameny tímto nepřirozeným zásahem však můžou přijít o značnou část svých energetických účinků a vlastností.

————————————————————————————

Další české přírodní černé turmalíny skoryly najdete v naší prodejní sekci » zobrazit nabídku « 

Nevybrali jste si u nás? Mrkněte ještě na náš spřízněný eshop České Krystaly a jeho nabídku českých přírodních černých turmalínů skorylů » zobrazit nabídku «

Dostupnost Prodáno
1 070 Kč
Kód produktu 20577
Kategorie Turmalín - černý skoryl z Vysočiny
Položka byla vyprodána...