• 1 z 8
 

Vzácný oboustranně ukončený váleček černého turmalínu

 

Hodnotný vzorek černého turmalínu skorylu pocházející z významné mineralogické oblasti Pikárec (Vysočina).

Tento špalík (krystal) černého turmalínu sice patří mezi ty menší, zato se však může pochlubit opravdovou vzácností a sice tím, že je tzv. oboustranně ukončený. Tyto skoryly se v naší přírodě vyskytují zcela vyjímečně takže jde většinou o sběratelské kousky. Zde jsou navíc obě zakončení skutečně nádherně zachovalá a každé má trošku jiný tvar.

Váleček je vysoce lesklý a samozřejmě jej zdobí typické jemné rýhování.

Celkově jde o kvalitní a estetickou ukázku tohoto minerálu, vhodnou především pro sběratele.

 

Místo nálezu: Pikárec (Vysočina)

Rok nálezu: 2019

Rozměry: 23 x 15 x 14 mm

Váha: 10 g

 

Články související s tímno kamenem :

(kliknutím na text níže otevřete daný článek)

 

Ukončený či neukončený černý turmalín?

Pokud si důkladně projdete naši nabídku černých turmalínů, zjistíte, že ukončené válečky či špalíky jsou cenově dražší než ty neukončené. Je tomu tak proto, že v přírodě se skoryly se zakončením vyskytují poměrně vzácně. Dalo by se říci, že na deset nalezených turmalínů připadá pouze jeden (jednostranně) ukončený. Na deset jednostranně ukončených pak jeden oboustranně zakončený.

Oba dva druhy těchto turmalínů (ukončené i neukončené) mají samozřejmě shodné energetické účinky a vlastnosti, černé turmalíny s ukončením však dokáží svoji energii daleko lépe koncetrovat a usměrňovat, takže můžete jejich potenciál využít opravdu naplno. Skoryly s ukončením navíc působí velice estetickým dojmem.

Je tedy na každém z vás, jaký skoryl si zvolí. Někdo si například rád koupí pěkný větší špalík bez ukončení, jiný zvolí za podobnou cenu o něco menší turmalín, ale s pohledným ukončením.

 ————————————————————————————

Další české přírodní černé turmalíny skoryly najdete v naší prodejní sekci zde » zobrazit nabídku « 

Nevybrali jste si u nás? Mrkněte ještě na náš spřízněný eshop České Krystaly a jeho nabídku českých přírodních černých turmalínů skorylů » zobrazit nabídku «

Dostupnost Prodáno
520 Kč
Kód produktu 21564
Kategorie Turmalín - černý skoryl z Vysočiny
Položka byla vyprodána...