Nabídku českých krystalů a minerálů najdete i na partnerském eshopu ČESKÉ KRYSTALY na adrese: www.ceskekrystaly.cz
  • 1 z 7
 

Záhněda v krásném spojení s černým turmalínem

 

Velice zajímavý vzorek záhnědy v kombinaci s černým turmalínem skorylem z naleziště Pikárec (Vysočina).

Jedná se o pozoruhodnou menší srostlici, která je tvořena částí krystalu záhnědy a špalíkem černého turmalínu.

Krystal záhnědy má zde hezky zachovalé obvodové stěny, samotná špice se zde sice nenachází, ale zřejmě se zde ani nevyvinula. Na jednom konci krystal přechází lehce do křemene, na kterém byl původně narostlý a druhá strana záhnědy je zarostlá nažloutlým albitem. Místy je pak krystal pokrytý slabou vrstvičkou přírodního hnědo-oranžového limonitu.

Špalík černého turmalínu je sice neukončený, za to se však může pochlubit slušnou velikostí, krásným leskem a typickým jemným rýhováním.

Záhněda a černý turmalín se společně v přírodě vyskytují spíše ojediněle. Podobné vzorky jsou tedy poměrně vzácné a ceněné.

Pokud se o drahé kameny zajímáte kvůli jejich energetickým účinkům, tento kousek je pro vás obvzláště vhodný, protože sdružuje vlastnosti obou těchto významých minerálů.

 

Místo nálezu: Pikárec (Vysočina)

Rok nálezu: 2019

Rozměry: 43 x 27 x 21 mm

Váha: 30 g

 

ČLÁNKY SOUVISEJÍCÍ S TÍMTO KAMENEM :

 

KE KAŽDÉ OBJEDNÁVCE DÁREK ZDARMA

Pokud si na našem e-shopu objednáte nějáký kamínek, stříbrný šperk, náramek, náhrdelník či knihu, dostanete od nás dárek v podobě jednoho minerálu z Vysočiny zdarma. Při rozbalování Vaší zásilky se tak můžete těšit na milé překvapení.

 

Další nabídku přírodních černých turmalínů z ČR naleznete v naší sekci - Prodej černých turmalínů, nebo také na našem partnerském webu České krystaly v kategorii - Nabídka černých turmalínů.

Dostupnost Prodáno
410 Kč
Kód produktu 18886
Kategorie Záhněda - krystaly z Vysočiny
Položka byla vyprodána...