• 1 z 9
 

Zajímavá srostlice ledově bílých krystalů křišťálu - Channelingový krystal

 

Nevšední kousek přírodního křišťálu v lehké kombinaci s křemenem ze známé české lokality Žulová (Jeseníky).

Jedná se o menší ale pohlednou srostlici, která je tvořena několika krystaly křišťálů.

Tyto krystaly mají hezky zachovalé obvodové stěny, které jsou místy zajímavě otlačeny od okolní tzv. mateční horniny. Špice se bohužel dochovala pouze na jednom z krystalů, ale takto už byl kamínek v přírodě nalezen.

Špička však není zcela obyčejná, pokud si ji důkladněji prohlédnete, zjistíte, že má velice specifické uspořádání jednotlivých plošek (fazet). Díky tomu lze tento kámen zařadit mezi vzácné Mistrovské krystaly a to konkrétně tzv. Channelingový krystal. (podrobný článek o tomto unikátním Mistrovském krystalu pro vás teprve připravujeme).

Krystaly bez špiček jsou matné až částečně lesklé a pouze lehce průsvitné, protože jsou uvnitř značně zakalené. Zachovalý Mistrovský krystal se však pyšní krásným leskem a jeho horní polovina je nádherně průsvitná (sluníčkem nebo baterkou).

Vnitřní svět tohoto krystalu ukrývá v horní polovině úžasnou drahokamovou čistotu, níže pak můžete pozorovat různé úkazy v podobě mlhovin, inkluzí či peříček.

 

Samotná barva křišťálů se pyšní vzácným ledově bílým až průzračným odstínem.

Základnu této srostlice pak tvoří drobnější mléčně bílý křemen.

 

Celkově jde o pozoruhodný kámen z naší země, který má rozhodně co nabídnout. Vzorek ocení jistě nejen vášnivý sběratelé minerálů, ale především lidé, zajímající se o drahé kameny kvůli jejich energetickým účinkům a vlastnostem.

 

Místo nálezu: Žulová - Korálové jámy (Jeseníky)

Rok nálezu: 2018

Rozměry: 55 x 25 x 22 mm

Váha: 23 g

 

Články související s tímno kamenem :

(kliknutím na text níže otevřete daný článek)

 

Naleziště drahých kamenů Žulová

Vesnice Žulová leží nedaleko města Jeseník a je to jedna z významných mineralogických lokalit na území Slezska. Drahé kameny (především křišťály) se zde těžily již v 18. století a to především na výrobu suvenýrů, prodávaných návštěvníkům lázní Jeseník.

————————————————————————————

Další české přírodní křišťály najdete v naší prodejní sekci » zobrazit nabídku « 

Nevybrali jste si u nás? Mrkněte ještě na náš spřízněný eshop České Krystaly a jeho nabídku českých přírodních křišťálů » zobrazit nabídku «

Dostupnost Prodáno
450 Kč
Kód produktu 21495
Kategorie Přírodní křišťál - pravý kámen z Česka
Položka byla vyprodána...