Nabídku českých krystalů a minerálů najdete i na partnerském eshopu ČESKÉ KRYSTALY na adrese: www.ceskekrystaly.cz
  • 1 z 9
 

Zajímavý krystal záhnědy se zarostlým černým turmalínem

 

Hezký vzorek přírodní záhnědy ze známého českého naleziště Sklené nad Oslavou (Vysočina).

Jedná se o středně velký krystal záhnědy, který má z pohledové strany velmi slušně zachovalé obvodové krystalové stěny i samotnou špici, která je pouze nepatrně ťuklá.

Povrch kamene je převážně lesklý, místy i hezky průsvitný. Díky tomu lze poměrně dobře nahlédnout dovnitř a pozorovat tak úžasný vnitřní svět. Ten ukrývá především velké množství nejrůznějších mlhovin, inkluzí či peříček, což je částečně zachyceno při prosvícení baterkou na první fotografii (celkem je u kamene 9 snímků).

Zajímavostí tohoto krystalu je také netradičně zarostlý menší váleček černého turmalínu v horní části. Stopy dalších turmalínů jsou i ve spodní části kamene. Na kamínku lze také v jedné pasáži objevit bílý až nažloutlý albit a některé plochy záhnědy jsou lehce pokryté tenkou vrstvičkou přírodního hnědo-oranžového limonitu.

Samotná barva krystalu má velice příjemný kouřový odstín.

 

Místo nálezu: Sklené nad Oslavou (Vysočina)

Rok nálezu: 2017

Rozměry: 60 x 38 x 26 mm

Váha: 83 g

 

ČLÁNKY SOUVISEJÍCÍ S TÍMTO KAMENEM :

 

ČESKÉ vs. ZAHRANIČNÍ DRAHÉ KAMENY

Naprostou většinu námi zde nabízených minerálů jsme osobně nalezli (přečtěte si "Náš příběh"), takže vám ručíme za jejich pravost a čistě přírodní a surový původ. Kameny hledáme s láskou a především úctou k přírodě, jen tak si totiž uchovají svoji jedinečnou pozitivní energii, kterou můžou poté předávat dále. Všechny naše minerály pocházejí z České Republiky, protože tyto kameny se tu narodily pro nás a jsou nám svými vibracemi daleko bližší a pro nás tudíš vhodnější než ty zahraniční.

Kameny dovážené ze zahraničí se těží strojně a navíc se velmi často falšují, či uměle upravují, aby se tak dosáhlo jejich lepšího vzhledu. Navíc k vám putují mnohdy i přes půlku planety a projdou tak rukama spousty přeprodejců a obchodníků. Toto všechno může mít samozřejmě negativní vliv na energetické účinky a vlastnosti těchto minerálů.

U nás máte jistotu, že kamínky putují z čisté přírody prakticky rovnou k vám domů.

 

Další nabídku přírodních českých záhněd naleznete v naší sekci - Prodej záhněd, nebo také na našem partnerském webu České krystaly v kategorii - Nabídka záhněd.

Dostupnost Prodáno
450 Kč
Kód produktu 18787
Kategorie Záhněda - krystaly z Vysočiny
Položka byla vyprodána...