• 1 z 5
 

Zajímavý vzorek tvořený ametystem, křemenem a hematitem

 

Pozoruhodný kousek ametystu z proslavené lokality Květnice u Tišnova.

Jedná se o středně velký vzorek, jehož horní část je tvořena menšími krystaly křemene či jejich fragmenty. Ty jsou netradičně pokryté slabou vrstvičkou tzv. hematitu (oxidu železa). Ten vzorku propůjčuje velice hezkou červeno-hnědou barvu.

Ve střední pasáži kamene se pak nachází hezká ukázka ametystu, který se může pochlubit pěknou sytě fialovou barvou.

Spodní část vzorku je pak tvořena křemenem, který místy přechází až do křemence.

Celkově jde o nevšední kousek kamene, který v sobě sdružuje hned několik základních minerálů nacházejících se na tomto významném českém nalezišti. Díky tomu má vzorek samozřejmě i jedinečné energetické účinky a vlastnosti.

 

Místo nálezu: Květnice u Tišnova (ČR)

Rok nálezu: 2015

Rozměry: 98 x 60 x 27 mm

Váha: 179 g

 

NALEZIŠTĚ AMETYSTŮ - KVĚTNICE U TIŠNOVA

Květnice je vlastně hora (kopec) nacházející se v těsné blízkosti nad městem Tišnov. Tomuto městu se také někdy přezdívá brána Vysočiny a leží na nejsevernějším okraji jižní Moravy. Lokalita Květnice je velice známá a to nejen mezi mineralogy, ale i mezi lidmi, kteří se věnují pěší turistice. Nachází se tu totiž naučná stezka, která vás seznámí s krásami živé i neživé přírody. Navíc se zde můžete pokochat i hezkými výhledy do okolní krajiny.

 

Nabídku českých krystalů a minerálů najdete i na našem partnerském eshopu ČESKÉ KRYSTALY a to na adrese www.ceskekrystaly.cz

Dostupnost Prodáno
270 Kč
Kód produktu 16693
Kategorie Přírodní ametyst - drahý kámen z Česka
Položka byla vyprodána...