• 1 z 7
 

Zdobený stříbrný přívěsek se sametově ohlazeným českým křišťálem

 

Překrásný stříbrný přívěsek s přírodním křišťálem pocházejícím z uznávané české lokality Suky nedaleko Ostrova nad Oslavou (Vysočina).

Křišťál zasazený v tomto jedinečném přívěsku se může pochlubit matným, sametově ohlazeným povrchem, takže je velice příjemný na dotek.

Kamínek je celý výborně průsvitný (sluníčkem nebo baterkou) a i když kvůli mírně omletému zevnějšku nelze nahlédnout zcela dovnitř, je jasně patrné, že ukrývá vysokou až drahokamovou čistotu.

Tento valounek má také vzácný ledově bílý odstín, který patří k tomu nejhezčímu co můžou české křišťály nabídnout. Na posledních dvou fotografiích, kde je kámen mokrý a na sluníčku, jeho půvab samozřejmě vynikne nejvíce.

Celkově jde o vysoce kvalitní kousek křišťálu, který by jistě vynikl i samostatně, ve spojení se stříbrem však tento kamínek dostal zcela nový rozměr a vy se tak můžete těšit ze skutečně až uměleckého díla v podobě tohoto luxusního šperku.

Pokud vás zajímají další podrobnější informace o našich stříbrných přívěscích, určitě se začtěte i do textu níže.

————————————————————————————

Křišťál je nápaditě a precizně zasazen ve stříbře (925/1000). Jedná se o jedinečný šperk s čistě přírodním a surovým kamenem, který není žádným způsobem opracovaný a je ponechaný v původním stavu, ve kterém byl v naší přírodě námi nalezen (přečtěte si "Náš příběh")

Uchycení kamene ve stříbře je čistě ruční práce, nejedná se tedy o žádnou strojní velkovýrobu a každý přívěsek je originál. Křišťál navíc není vrtaný ani žádným způsobem přilepený. Kamínek je pouze precizně opleten stříbrným drátkem, který pro něj vytvoří tzv. klícku, ve které bezpečně drží. Dražší přívěsky se navíc pyšní složitějším a propracovanějším řemeslným zpracováním či jsou decentně zdobené například kapičkami stříbra či jinými zajímavostmi. Mnohdy jsou v nich také zasazeny unikátní kameny.

Některé kamínky se ve stříbře mohou nepatrně hýbat, to však rozhodně není na závadu. Jde totiž o čistě přírodní a neuravené kameny, které mají mnohdy velice specifický tvar a nelze je tedy uchytit zcela nehybně. Nemusíte mít však strach, kamínek ve stříbře bezpečně drží a vypadnout v žádném případě nemůže.

Drahé kameny zasazované do stříbra pečlivě vybíráme tak, aby byl každý přívěsek co nejpříjemnější na nošení. Zohledňujem především velikost, tvar a povrch daného kamene. Zároveň se však ale snažíme, aby každý zasazený kamínek měl co nejvyšší kvalitu a působil tak opravdu nádherným dojmem.

Všechny námi nabízené stříbrné přívěsky s drahými kameny jsou samozřejmě opatřeny puncem pravosti kovu.

Každý stříbrný přívěsek vám zašleme v dárkové krabičce. Pokud kupujete přívěšek pro sebe, tato krabička vám výborně posloží k jeho bezpečnému uložení v době, kdy jej právě nenosíte. Jestli drahým kamenem ve stříbře chcete obdarovat své blízké, jistě tuto elegantní krabičku také oceníte.

Přívěsek jsme pro vás samozřejmě detailně nafotili ze všech stran a úhlů, aby jste měli co možná nejlepší přehled o jeho celkovém vzhledu a tvaru.

Níže pod popiskem také naleznete tzv. rodný list kamene, tedy místo a rok jeho nálezu. Vždy také uvádíme přesný rozměr a váhu, aby jste měli představu o velikosti daného přívěsku.

 

Místo nálezu: Suky (Vysočina)

Rok nálezu: 2021

Rozměry kamene: 30 x 25 x 13 mm

Váha přívěsku: 12 g

 

Články související s tímno kamenem :

(kliknutím na text níže otevřete daný článek)

 

Další stříbrné přívěsky s českými přírodními křišťály najdete v naší prodejní sekci zde » zobrazit nabídku « 

Dostupnost Prodáno
2 520 Kč
Kód produktu 21807
Kategorie Stříbrné přívěsky s křišťálem z ČR
Položka byla vyprodána...