Nabídku českých krystalů a minerálů najdete i na partnerském eshopu ČESKÉ KRYSTALY na adrese: www.ceskekrystaly.cz
  • 1 z 10
 

Citrín s kouřovým nádechem v kombinaci s křemenem - Samoléčitel

 

Netradiční ukázka citrínu v kombinaci s křemenem ze slavné české lokality Kněževes nedaleko Ostrova nad Oslavou (Vysočina).

Jedná se o středně velký zlomek citrínu, který má zachovalou část krystalové stěny. Tento citrín je sice téměř celý značně prostoupený bílo-oranžovým křemenem, i přes to však vzorek z pohledové strany působí velice krásně a hlavně zajímavě.

Pokud se na kámen podíváte na běžném denním světle či ve stínu, může se znát, že je tvořený hlavně křemenem. Když však vzorek prosvítíte sluníčkem nebo silnější baterkou, z velké části se rozzáří a je dobře patrné, křemen i citrín jsou zde zastoupeny přibližně ve stejném poměru. (Z pohledové strany převládá spíše citrín, z té zadní pro změnu křemen).

Citrín se však může pochlubit i jednou vzácností a tou je menší pasáž (cca 3 x 3 cm) s pozoruhodným dohojením. Toto tzv.dohojení je zde tvořeno množstvím drobných plošek a špiček.

Díky tomuto ojedinělému úkazu se tento kámen navíc řadí mezi unikátní Mistrovské krystaly a to konkrétně Samoléčitele. Dohojení jsme pro vás hezky zachytili i na dvou fotografiích v detailu.

Povrch kamene je převážně matný, místy pak alespoň částečně lesklý. Pokud tedy citrín z pohledové strany prosvítíte (sluníčkem nebo baterkou) můžete i nepatrně nahlédnout dovnitř a pozorovat tak jeho vnitřní svět.

Ten ukrývá především větší množství mlhovin, inkluzí a peříček. (Nahlédnout lze přibližně jeden až dva centimetry pod povrch krystalové stěny).

Nevšední je pak i samotná barva citrínu, která má jemně až středně žlutý odstín, s výrazným kouřovým nádechem. (Ve stínu převládají kouřové tóny, na sluníčku a při prosvícení zase ty žluté).

 

Místo nálezu: Kněževes (Vysočina)

Rok nálezu: 2016

Rozměry: 100 x 47 x 45 mm

Váha: 295 g

 

ČLÁNKY SOUVISEJÍCÍ S TÍMTO KAMENEM :

 

ZAJÍMÁ VÁS JAK JSOU LIDÉ SPOKOJENI S NÁKUPEM NA NAŠEM E-SHOPU ?

Přečtěte si desítky pozitivních hodnocení zákazníků, kteří od nás již drahé kameny zakoupili - Zobrazit recenze

Za každou recenzi samozřejmě velice děkujeme a jsme rádi, že naše minerály mohou dělat radost vám či vašim blízkým.

 

Další nabídku pravých českých citrínů naleznete v naší sekci - PRODEJ CITRÍNŮ, nebo také na našem partnerském webu České krystaly v kategorii - NABÍDKA CITRÍNŮ.

Dostupnost Prodáno
530 Kč
Kód produktu 19429
Kategorie Citrín - přírodní kameny a krystaly
Položka byla vyprodána...