• 1 z 13
 

Zlomek krystalu citrínu s unikátní temnou až medově zlatavou barvou

 

Unikátní vzorek přírodního citrínu ze slavného naleziště Kněževes u Ostrova nad Oslavou (Vysočina).

Jedná se o menší zlomek krystalu citrínu, který má z jedné strany zachovalé některé části krystalových stěn. Tyto plochy mají matný povrch, zbytek citrínu se však může pochlubit krásným leskem.

Díky tomu lze při prosvícení kamene sluníčkem nebo baterkou poměrně snadno nahlédnout dovnitř a pozorovat tak půvabný vnitřní svět. Ten ukrývá místy velice slušnou až drahokamovou čistotu, najdete zde však i mnoho úkazů jako mlhovin, inkluzí či peříček. Po důkladnějším prozkoumání objevíte i pěkné drobné barevné duhy.

Naprosto jedinečná je potom samotná barva tohoto citrínu, která má v jednom okraji temně kouřový až černý odstín, jinde můžete zase obdivovat středně žluté až medové zbarvení s jemně zlatavými tóny.

Citríny s takto unikátní barevnou kombinací se v přírodě nacházejí zcela vyjímečně. Dalo by se říci, že citrín v některých malých pasážích přechází téměř až do morionu (temně černé záhnědy).

Pokud tedy hledáte opravdu neobyčejný a vzácný citrín, tento kamínek pro vás bude tím pravým .

 

Místo nálezu: Kněževes - Na Františku (Vysočina)

Rok nálezu: 2016

Rozměry: 45 x 28 x 28 mm

Váha: 44 g

 

ČLÁNKY SOUVISEJÍCÍ S TÍMTO KAMENEM :

 

ČESKÉ vs. ZAHRANIČNÍ DRAHÉ KAMENY

Naprostou většinu námi zde nabízených minerálů jsme osobně nalezli (přečtěte si "Náš příběh"), takže vám ručíme za jejich pravost a čistě přírodní a surový původ. Kameny hledáme s láskou a především úctou k přírodě, jen tak si totiž uchovají svoji jedinečnou pozitivní energii, kterou můžou poté předávat dále. Všechny naše minerály pocházejí z České Republiky, protože tyto kameny se tu narodily pro nás a jsou nám svými vibracemi daleko bližší a pro nás tudíš vhodnější než ty zahraniční.

Kameny dovážené ze zahraničí se těží strojně a navíc se velmi často falšují, či uměle upravují, aby se tak dosáhlo jejich lepšího vzhledu. Navíc k vám putují mnohdy i přes půlku planety a projdou tak rukama spousty přeprodejců a obchodníků. Toto všecho může mít samozřejmě negativní vliv na energetické účinky a vlastnosti těchto minerálů.

U nás máte jistotu, že kamínky putují z čisté přírody prakticky rovnou k vám domů.

 

Nabídku českých minerálů a drahých kamenů najdete i na našem partnerském eshopu ČESKÉ KRYSTALY a to na adrese www.ceskekrystaly.cz

Dostupnost Prodáno
1 300 Kč
Kód produktu 18436
Kategorie Pravý citrín - přírodní kámen z Česka
Položka byla vyprodána...