Nabídku českých krystalů a minerálů najdete i na partnerském eshopu ČESKÉ KRYSTALY na adrese: www.ceskekrystaly.cz
  • 1 z 9
 

Zlomek krystalu křišťálu s drahokamovou vnitřní čistotou - Alpy

 

Kvalitní vzorek surového křišťálu pocházejícího z masivu Mont Blanc ve francouzských Alpách a to z nadmořské výšky cca 3000 m.n.m.

Jde o menší zlomek křišťálu, který má z jedné strany hezky zachovalé tři části krystalových stěn.

Téměř celý tento křišťál se může pochlubit krásným leskem, díky kterému lze při prosvícení kamene sluníčkem nebo baterkou opravdu výborně nahlédnout dovnitř a kochat se tak půvabným vnitřním světem.

Ten v tomto případě ukrývá především úžasnou drahokamovou čistotu s pouze menším množstvím mlhovinek v okrajích kamene.

Poměrně vzácná je i samotná barva křišťálu, která se pyšní průzračným ledově bílým odstínem s velmi jemně kouřovými tóny.

Celkově se jedná o estetický a hodnotný kousek křišťálu z nedalekých Alp.

 

PŘÍBĚH KAMENE...

Tento nádherný kousek přírodního křišťálu pro vás nalezl náš dlouholetý kamarád, který ve svém volném čase hledá drahé kameny nejen na Vysočině či ve zbylých částech naší republiky, ale občas si udělá i dobrodružnou výpravu za vzácnými minerály do zahraničí. Asi nejvíce jej však fascinují Alpy a to konkrétně masiv Mont Blanc nacházející se na území Francie.

Ve výškách okolo 3000 m.n.m se zde totiž dají nalézt krásné dutiny a to nejčastěji s křišťály či záhnědami. Nejedná se však o žádnou lehkou procházku po horských pěšinkách, ale o náročnou vysokohorskou expedici v extrémních přírodních pomínkách, takže kameny pocházející z těchto výprav mají svoji cenu. Krystaly či drůzy jsou zde samozřejmě vydobývány ručně.

Pokud tedy toužíte po drahém minerálu ze zahraničí, určitě vám doporučujeme tyto kameny se svým vlastním příběhem, hledané s nadšením a láskou.

 

Místo nálezu: Mont Blanc (francouzské Alpy)

Rok nálezu: 2019

Rozměry: 44 x 28 x 24 mm

Váha: 43 g

 

ČLÁNKY SOUVISEJÍCÍ S TÍMTO KAMENEM :

 

Další nabídku přírodních křišťálů naleznete v naší sekci - Prodej křišťálů, nebo také na našem partnerském webu České krystaly v kategorii - Nabídka křišťálů.

Dostupnost Prodáno
570 Kč
Kód produktu 18925
Kategorie Křišťál - přírodní kámen z Moravy
Položka byla vyprodána...