• 1 z 8
 

Žlutý citrín s drobnými špičkami protkaný křemenem

 

Pěkná ukázka surového citrínu ve spojení s křemenem z proslaveného českého naleziště Kněževes nedaleko Ostrova nad Oslavou (Vysočina).

Jedná se o středně velký vzorek, respektive zlomek krystalu, který má dochovalé dvě menší části obvodových krystalových stěn. Z jedné strany pak můžete také objevit několik drobných špiček, díky nimž se tento citrín řadí mezi ty zajímavější kousky. (Krystaly citrínů totiž mají v naprosté většině pouze jednu špici).

Jak už bylo zmíněno v nadpise a v úvodní větě, tento vzorek sdružuje dva minerály a sice citrín a křemen. Pokud se na kámen podíváte někde ve stínu či v potemnělé místnosti, může vám na první pohled připadat, že je téměř celý tvořený oranžovým křemenem. Když však tento kousek prosvítíte sluníčkem nebo lépe baterkou, skoro celý valounek se krásně rozzáří středně žlutou barvou s jemně zlatavými tóny a je tedy jasně patrné, že se zde křemene nachází pouze malé množství.

Menší přítomnost křemene v citrínu je mnohdy dokonce žádoucí, a to za předpokladu, že má tento křemen převážně oranžovou barvu. Při prosvícení kamene (sluníčkem nebo baterkou) totiž tento oranžový křemen předává část své barvy právě citrínu, který pak díky tomu působí více sytě žlutým dojmem.

 

Místo nálezu: Kněževes (Vysočina)

Rok nálezu: 2016

Rozměry: cca 53 x 47 x 30 mm

Váha: 100 g

 

Články související s tímto kamenem :

(kliknutím na text níže otevřete daný článek)

 

Proč si zakoupit drahé kameny právě u nás?

Naprostou většinu námi zde nabízených minerálů jsme osobně nalezli (přečtěte si "Náš příběh"), takže vám ručíme za jejich pravost, jasný původ a čistě přírodní neupravený stav. Drahé kameny jsou naším celoživotním koníčkem, kterému se věnujeme již mnoho let. Nerosty hledáme s láskou a především úctou k přírodě, jen tak si totiž uchovají svoji jedinečnou energii, kterou můžou poté předávat dále. Všechny naše minerály pocházejí z České Republiky, protože tyto kameny se tu narodily pro nás a jsou nám svými vibracemi nejbližší a pro nás tudíš nejvhodnější.

————————————————————————————

→ Další české přírodní citríny najdete v naší prodejní sekci zde » zobrazit nabídku « 

Nevybrali jste si u nás? Mrkněte ještě na náš spřízněný eshop České Krystaly a jeho nabídku českých přírodních citrínů » zobrazit nabídku «

Dostupnost Prodáno
400 Kč
Kód produktu 20700
Kategorie Pravý citrín - přírodní kámen z Česka
Položka byla vyprodána...