Novinka. Při nákupu nad 1500 Kč doprava zdarma!

Kyanit (Disten) - účinky, vlastnosti, význam

Minerál kyanit nazývaný též disten je křemičitanem hliníku krystalizujícím v trojklonné soustavě. Jeho název pochází z řeckého slova kýanos, což v překladu znamená modrý - podle barvy jeho krystalů.

Spirituální význam

Kyanit aktivuje schopnost telepatie, kterou má člověk vrozenou, ale již dávno ztratil z paměti, jak ji používat. Tento minerál též podporuje schopnost přijímat a předávat informace z různých úrovní vědomí. Usnadňuje napojení na andělské bytosti a komunikaci s nimi.

Při studiu nebo řešení různých problémů je dobré mít kyanit ve své blízkosti. Podpoříte tak svoji snahu přeměnit nápad ve skutečnost. K vytvoření ideálních podmínek a okolností tohoto procestu napomáhá kyanitu kámen selenit.

Působení a vliv na člověka

Lidé odedávna využívali jemných vibrací kyanitu společně s bylinkami, vyváženou stravou a kvalitním spánkem k zmírňování různých zánětů v těle, posilování míchy, páteře a celé kostry. Jeho působení v krční čakře uplatňovali k potlačení zánětu horních cest dýchacích a také odstraňování poruch řeči. V centru čela jej používali k povzbuzení logického myšlení a koncentrace, zmírnění vznětlivých emocí, roztržitosti a unáhlenosti. 

Znamení zvěrokruhu

Astrologicky je tento minerál přiřazen ke znamení:

  • Panna
  • Vodnář
  • Ryby

Čakra - energetické centrum

Z energetického hlediska kyanit ovlivňuje 5. čakru hrdla (centrum komunikace) a tmavě modrý - 6. čakru třetího oka (centrum čela)

Barva a vzhled

Křehký průhledný až průsvitný kámen modré, bílé a vzácně i zelené, šedé či žluté barvy se skelným až perleťovým leskem.

Čištění a nabíjení

Kámen můžeme omývat proudem vody a nabíjet v zeleni přírody ve stínu.

Výskyt, naleziště a lokality

V České republice jsou známa naleziště - Bečov nad Teplou, Kutná Hora, Vrtěříž u Štěpánova nad Svratkou, Pancíř na Šumavě.

V zahraničí se kyanit nachází na Slovensku (Brezno a Zlatníky), v Rusku (Čeljabinsk na Jižním Urale , poloostrov Kola), v Brazílii, Keni, USA (Severní Karolina a Connecticut).

#produkty#/kyanit/