Morion - temná záhněda

Morion, kámen, krystal, minerál, černá záhněda, prodej, Bobrůvka, obrázkyMorion je velmi tmavě hnědá až temně černá záhněda. Může být částečně, nebo zcela průsvitná, často však žádné světlo nepropouští. Některé krystaly mívají i vysoký kovový lesk. Morion se vyskytuje ve formě samostatných krystalů, nebo jen jejich částí, či pouze zlomků. Občas tvoří i drůzy, nebo bývá narostlý na dalších minerálech, jako jsou např. živce.

Naleziště morionů jsou v různých částech světa. U nás v České republice se vyskytuje především v oblasti Vysočiny. Kámen morion je vzácnější, než klasická záhněda, protože jeho výskyt v přírodě je podstatně méně častý. Z tohoto důvodu je většina morionů pocházejících ze zahraničí uměle vyrobena z jiných levnějších minerálů. Ty jsou ozařovány, čímž změní barvu, a tak mohou být vydávány za moriony.

Pravé moriony z naší země mají tmavě hnědou, až úplně temně černou barvu a patří k oblíbeným a vyhledávaným minerálům nejen sběrateli drahých kamenů, ale i lidmi, kteří je milují pro jejich krásu a významné energetické účinky. O nich se více dočtete v článku - Morion - účinky, vlastnosti, význam.

V České republice se vzácně nachází i drahokamově čisté moriony, a to jak krystaly, tak i zlomky. Nekrystalizované části morionů je možné použít i na broušení do fazetových výbrusů, čímž se kameny ještě více zhodnotí. Klenotníky a zlatníky jsou pak tyto brusy zasazovány do šperků. Více zajímavostí o morionech z České republiky se dozvíte v článku - České a moravské záhnědy.

Níže najdete nabídku našich přírodních surových a neopracovaných morionů z České republiky, které jsou na prodej a můžete si je zakoupit. Nabídku dle možností průběžně aktualizujeme a doplňujeme, abyste si měli z čeho vybírat. Pokud hledáte světlejší variantu morionu - záhnědu, tak naši nabídku naleznete v prodejní sekci záhněda.

Pravé přírodní moriony z Vysočiny najdete také na našem partnerském webu - České krystaly v části - Morion.

 

Stránka 1 z 1 - 4 položek celkem

Stránka 1 z 1 - 4 položek celkem