Novinka. Při nákupu nad 1500 Kč doprava zdarma!

Kámen morion - přírodní temná záhněda

Morion, záhněda, kámen, minerál, krystal, muskovit, VysočinaJako morion se označuje temná záhněda, která může být velmi tmavě hnědá, vzácně i úplně černá. Někdy může být morion průsvitný (částečně i zcela), jindy světlo vůbec nepropouští.

Jak poznat pravý morion?

Kámen morion poznáte podle jeho temné barvy (tmavě hnědá, černá). Krystaly bývají vysoce lesklé (kovový lesk), můžou však být i ohlazené s matným povrchem.

Morion se v přírodě vyskytuje ve formě samostatných krystalů a drůz. Občas se nachází i v podobě různých zlomků a částí. Někdy se spojuje i s jinými minerály (např. s muskovitem a albitem - viz. obrázek).

Je dobré vědět, že většina morionů na trhu je bohužel falešných. Pravých přírodních morionů je jako šafránu, jsou vzácné, nedostupné a nachází se zcela vyjímečně. Morionů je mnohem méně, než jejich světlejších příbuzných záhněd. Tento nedostatek ve světě způsobil jejich "umělou výrobu" z levnějších a dostupnějších minerálů na trhu.

→ Rada: Zjistěte v článku na partnerských stránkách » podle jakých znaků poznat skutečně pravý přírodní morion? «

Morion - krystal temné záhnědy - tmavého drahokamového křemene, prodej, cenaKde v Česku najít morion?

V České republice se moriony našly v oblastech centrální Vysočiny, kde byly v dřívějších dobách objeveny jedny z nejkrásnějších morionů na světě. Tyto moriony měly zcela černou barvu, extrémně vysoký lesk a drahokamovou vnitřní čistotu krystalů.

Tip: Prohlédněte si oblasti, kde se moriony vyskytují nejčastěji » naleziště a lokality s výskytem morionů «

→ Doporučujeme: Více zajímavostí o morionech z České republiky se dozvíte v našem článku - » české a moravské záhnědy a moriony z Vysočiny «

Jaké má přírodní morion účinky?

Morion je mocný a silný ochranný a očistný kámen. Je vhodný tam, kde ostatní kameny už nemohou a neumí pomoci. Jeho hloubky jsou obrovské a temné, jsou jako velké černé díry, které mohou pohltit mnoho negativního a špatného z tohoto světa.

Morion dokáže člověka zbavit různých věcí a obtíží, které mu už neslouží, ale naopak mu ubližují. Nezáleží na jaké úrovni to bude (mentální, psychické nebo fyzické). Práce s ním je velmi silná, očistná a nesnadná, proto není vhodný úplně pro každého, kdo na to není připraven. Více o jeho účinkách se dočtete v našem článku » morion - účinky, vlastnosti a význam «

Morion - drahý kámen, vzácný nerost, mineráal z MoravyBroušené přírodní moriony do šperků

V Čechách a na Moravě se vzácně nacházejí i drahokamové moriony s vysokou vnitřní čistotou. Nekrystalizované zlomky a části morionů je možné použít i na broušení do krásných facetových výbrusů. Ty jsou pak ozdobou v soukromých sbírkách, muzeích a galeriích s drahými kameny.

V poslední době si lidé oblíbili tyto vybroušené moriony vkládat i do nádherných zlatých a stříbrných šperků.

Prohlédněte si na partnerských stránkách » české broušené moriony z Vysočiny «

Kde koupit pravý přírodní morion?

Níže pod textem najdete nabídku našich přírodních surových a neopracovaných morionů z Česka a Moravy (» náš příběh «). Naše nabídka je však omezená, protože těchto kamenů není mnoho, přesto se dle našich možností snažíme nabídku průběžně aktualizovat a doplňovat o nové kousky, abyste měli stále z čeho vybírat.

→ Tip: Další pravé přírodní české moriony najdete na spřízněných stránkách České Krystaly » pravé české moriony z Vysočiny «

Stránka 1 z 1 - 22 položek celkem

Nevybrali jste si?

Prohlédněte si ještě pravé moriony na našich spřízněných stránkách České Krystaly

» České moriony z Vysočiny «

 

Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).