Novinka. Při nákupu nad 1500 Kč doprava zdarma!

Přírodní surová záhněda - pravý kámen z Česka a Alp

Pravá surová záhněda - přírodní krystaly z Vysočiny na prodej. Minerály z České republiky za dobrou cenu.

Záhněda, která se někdy označuje také jako kouřový křemen, získala jméno podle svého hnědého zabarvení.

Jak poznat pravou záhnědu?

Kámen záhněda se vyskytuje v široké barevné škále různých odstínů hnědé, která přechází od světle až po tmavě hnědou barvu. Často se objevují i záhnědy s kouřovým tónem, či se barvy uvnitř kamene různě prolínají.

→ Tip: Velmi tmavě hnědá až temně černá záhněda je vzácná, nachází se vyjímečně a nazývá se » morion «.

Záhnědy v přírodě tvoří krásné krystaly, či jejich shluky, tzv. srostlice, nebo-li drůzy. Često se nachází i ve formě surových zlomků, valounků, či částí krystalů apod.

Někdy záhnědy rostou i ve spojení s jinými minerály, či nerosty a tvoří tak úžasné a vysoce estetické kombinace.

Pozor na falešné záhnědy pocházející ze zahraničí! V poslední době se ve světě zvýšila poptávka po záhnědách, což způsobilo jejich nedostatek. Bohužel se tedy záhnědy začaly doslova "uměle vyrábět" z jiných, levnějších a dostupnějších minerálů (ozařováním v reaktorech).

Kámen záhněda, kouřový křemen, pravá, surová, nerost, neopracovaná, cena→ Rada: Podle jakých znaků poznat skutečně pravou záhnědu? » Jak poznat pravou záhnědu? «

Záhnědy, které mají uvnitř vysokou drahokamovou čistotu jsou vhodné na vybroušení do unikátních facetových brusů (např. briliantový výbrus). Tyto kameny jsou pak zlatníky zasazovány do nádherných šperků.

→ Prohlédněte si české a moravské vybroušené záhnědy z Vysočiny » broušené záhnědy z Česka «

Jaké má přírodní záhněda účinky?

Záhněda je nejvhodnějším kamenem na uzemnění. Pomáhá se zvládáním strachu, stresu, depresí a nervozity. Je velmi nápomocná v čase, kdy člověk musí překonávat velmi těžká životní období.

Více o účincích záhnědy se dočtete v našem článku » záhněda - účinky, vlastnosti, význam «

Ze spirituálního hlediska jsou velmi vyhledávané tzv. Mistrovské krystaly záhněd, které se nazývají Elestialy. Informace o těchto speciálních krystalech si můžete přečíst v článku » Elestial - Dar andělů «.

Záhněda, kouřový křemen, přírodní kámen,, surový krystal, naleziště a lokalityJaká jsou naleziště záhněd v ČR?

Krásné přírodní záhnědy se nachází i u nás v České republice. Ty nejkrásnější pochází z Vysočiny z lokalit nedaleko Velkého Meziříčí - viz.: » záhněda - naleziště a lokality v ČR «

→ Čtěte také: O tuzemských záhnědách z České republiky si můžete přečíst v našem článku » České a moravské záhnědy «

Kde koupit pravou surovou záhnědu?

Níže pod textem najdete nabídku našich přírodních surových a neopracovaných záhněd z Česka, Moravy, a také z nedalekých vysokohorských Alp (přečtěte si » náš příběh «). Naše nabídka je však omezená, protože těchto kamenů není mnoho, přesto se dle našich možností snažíme nabídku průběžně aktualizovat a doplňovat o nové kousky, abyste měli stále z čeho vybírat.

Stránka 1 z 4 - 99 položek celkem
Nahoru
Další produkty

Nevybrali jste si? Prohlédněte si ještě pravé záhnědy na našich spřízněných stránkách České Krystaly » české záhnědy z Vysočiny «