Pravá záhněda - přírodní kámen z Česka

Záhněda, kámen, minerál, krystal, účinky, přírodní, prodej

Záhněda, která se někdy označuje také jako kouřový křemen, získala jméno podle svého hnědého zabarvení.

Jak poznat pravou záhnědu?

Kámen záhněda se vyskytuje v široké barevné škále různých odstínů hnědé, která přechází od světle až po tmavě hnědou barvu. Často se objevují i záhnědy s kouřovým tónem, či se barvy uvnitř kamene různě prolínají.

→ Tip: Velmi tmavě hnědé až temně černé záhnědy jsou vzácné, nachází se vyjímečně a nazývají se » moriony «.

Záhnědy v přírodě tvoří krásné krystaly, či jejich shluky, tzv. srostlice, nebo-li drůzy. Često se nachází i ve formě surových zlomků, valounků, či částí krystalů apod.

Někdy záhnědy rostou i ve spojení s jinými minerály, či nerosty a tvoří tak úžasné a vysoce estetické kombinace.

Pozor na falešné záhnědy pocházející ze zahraničí! V poslední době se ve světě zvýšila poptávka po záhnědách, což způsobilo jejich nedostatek. Bohužel se tedy záhnědy začaly doslova "uměle vyrábět" z jiných, levnějších a dostupnějších minerálů (ozařováním v reaktorech).

Kámen záhněda, kouřový křemen, pravá, surová, nerost, neopracovaná, cena→ Rada: Podle jakých znaků poznat skutečně pravou záhnědu? » zobrazit článek «

Záhnědy, které mají uvnitř vysokou drahokamovou čistotu jsou vhodné na vybroušení do unikátních facetových brusů (např. briliantový výbrus). Tyto kameny jsou pak zlatníky zasazovány do nádherných šperků.

Prohlédněte si: české broušené záhnědy z Vysočiny » ukázat nabídku «

Jaké má přírodní záhněda účinky?

Záhněda je nejvhodnějším kamenem na uzemnění. Pomáhá se zvládáním strachu, stresu, depresí a nervozity. Je velmi nápomocná v čase, kdy člověk musí překonávat velmi těžká životní období.

Více o účincích záhnědy se dočtete v našem článků » záhněda a její účinky «

Ze spirituálního hlediska jsou velmi vyhledávané tzv. Mistrovské krystaly záhněd, které se nazývají Elestialy. Informace o těchto speciálních krystalech si můžete přečíst v článku » Elestial - Dar andělů «.

Záhněda, kouřový křemen, přírodní kámen,, surový krystal, naleziště a lokalityKde v Česku najít záhnědu?

Krásné přírodní záhnědy se nachází i u nás v České republice. Ty nejkrásnější pochází z Vysočiny z lokalit nedaleko Velkého Meziříčí » zobrazit naleziště «

→ Čtěte také: O tuzemských záhnědách z České republiky si můžete přečíst v našem článku » České a moravské záhnědy «.

Kde sehnat pravou přírodní záhnědu?

Níže pod textem najdete nabídku našich přírodních surových a neopracovaných záhněd z Česka, Moravy, a také z nedalekých vysokohorských Alp (» náš příběh «). Naše nabídka je však omezená, protože těchto kamenů není mnoho, přesto se dle našich možností snažíme nabídku průběžně aktualizovat a doplňovat o nové kousky, abyste měli stále z čeho vybírat.

→ Tip: Pravé přírodní české záhnědy najdete i na spřízněných stránkách České Krystaly - » zobrazit nabídku záhněd «

 

Stránka 1 z 3 - 77 položek celkem

Další produkty

Stránka 1 z 3 - 77 položek celkem