Pravá záhněda - přírodní kámen z Česka

Záhněda, kámen, minerál, krystal, účinky, přírodní, prodejZáhněda získala jméno podle svého hnědého zabarvení a vyskytuje se v široké barevné škále různých odstínů hnědé, která přechází od světle až po tmavě hnědou barvu. Často se objevují i záhnědy s kouřovým odstínem, či vzácné velmi tmavě hnědé až temně černé záhnědy, které se nazývají - Moriony.

V přírodě se nalézají záhnědy zcela průhledné, či průsvitné. Často se však objevují i zcela zakalené, které světlo vůbec nepropouští. Jejich povrch někdy bývá vysoce lesklý, avšak vyskytují se i záhnědy s matným a lehce ohlazeným povrchem.

Záhnědy se nachází ve formě samostatných krystalů, nebo jen jejich částí, či pouze zlomků. Často se objevují i srostlice více krystalů, které tvoří tzv. drůzy. Velmi esteticky působí záhnědy narostlé na dalších nerostech, kterými bývají především různé druhy živců. Zajímavě vypadají i ve spojení s dalšími minerály, jako jsou např. turmalíny.

Naleziště záhněd jsou v různých částech světa. U nás v České republice se nejkrásnější záhnědy vyskytují v oblasti Vysočiny. Ty ze zahraničí bývají často různě uměle upravené, aby se dosáhlo jejich lepšího vzhledu. Často se stává, že jsou záhnědy i uměle vyrobené, např. ozářením křišťálů, čímž se kameny zabarví do hněda, a tak mohou být vydávány za záhnědy.

Kámen záhněda, pravá, surová, nerost, neopracovaná, cenaPravé záhnědy z naší země patří k oblíbeným a vyhledávaným minerálům nejen sběrateli drahých kamenů, ale i lidmi, kteří je milují pro jejich krásu a významné energetické účinky. O nich se více dočtete v článku - Záhněda - účinky, vlastnosti, význam. Ze spirituálního hlediska jsou velmi vzácné krystaly záhněd, které se nazývají Elestialy. Více o těchto speciálních krystalech, které vytváří hlavně záhnědy, si můžete přečíst v článku - Elestial - Dar andělů.

V České republice se vzácně nachází i drahokamově čisté záhnědy, a to jak krystaly, tak i zlomky. Nekrystalizované části záhněd je možné použít i na broušení do fazetových výbrusů, čímž se kameny ještě více zhodnotí. Klenotníky a zlatníky jsou pak tyto brusy zasazovány do šperků. Více zajímavostí o záhnědách z České republiky se dozvíte v článku - České a moravské záhnědy.

Níže najdete nabídku našich přírodních surových a neopracovaných záhněd z České republiky, které jsou na prodej a můžete si je zakoupit. Nabídku dle možností průběžně aktualizujeme a doplňujeme, abyste si měli z čeho vybírat.

Pravé přírodní záhnědy z Vysočiny najdete také na našem partnerském webu - České krystaly v části - Záhněda.

 

Stránka 1 z 3 - 86 položek celkem

Další produkty

Stránka 1 z 3 - 86 položek celkem