Záhněda

Záhněda, kámen, obrázky, krystal, prodej, VysočinaPřírodní záhnědy se vyznačují různými odstíny hnědé, od světle až po tmavě hnědou barvu, někdy přecházejí až do kouřového zabarvení. Vyskytují se po celém světě, ale nádherné nacházíme i u nás na Vysočině. Záhnědy vytváří nejen samostatné krystaly, ale také drůzy, vzácně narostlé na různých matečních horninách, což v případě Vysočiny bývají především různé druhy živců. Jsou oblíbené mezi sběrateli, kteří je zařazují do svých sbírek, dále jsou také žádanými kameny ve šperkařství, kdy jsou po opracování klenotníky a zlatníky zasazovány do krásných šperků.

Drahokamové záhnědy jsou vyhledávány i brusiči drahých kamenů, kteří z nich vytváří nádherné fazetové výbrusy, čímž tyto kameny mnohonásobně zhodnotí, a tak se z nich stává jedna z nejlepších investic do budoucnosti. Vzhledově dokonalé přírodní krystaly jsou též sami o sobě výhodnou investicí, jelikož každým rokem přibývá jejich sběratelů a výskyty těchto kamenů v přírodě jsou stále vzácnější. Poptávka po záhnědách z Vysočiny se tedy každým rokem zvyšuje a tím roste i jejich hodnota. Z energetického hlediska jsou záhnědy vyhledávány pro své silné pozitivní účinky na zdraví člověka a harmonizaci prostředí ve kterém žijeme.

Podrobnější informace o kamenu se dočtete v článku - Záhněda - účinky a vlastnosti.

Velmi vzácné jsou krystaly záhněd, které se nazývají Elestialy. Více o těchto speciálních krystalech, které tvoří hlavně záhnědy, si můžete přečíst v článku Elestial - Dar Andělů.

 

Stránka 1 z 3 - 61 položek celkem

Další produkty

Stránka 1 z 3 - 61 položek celkem