Malachit - pravý přírodní kámen z Česka

Malachit, kámen, azurit, minerál, účinky, nerost, cenaNázev kamene pochází z řeckého slova "malache", které označuje sléz (rod rostlin) a sytě zelenou barvu.

Jak poznat malachit?

Malachit poznáte podle jeho typické zelené barvy. Ta může mít celou škálu odstínů a to od světle zelenkavých tónů až po tmavě sytě zelenou barvu. Je neprůhledný a neprůsvitný.

Jak vzniká malachit?

Malachit vzniká na místech, kde dochází ke zvětrávání mědi a měděných rud. Jedná se tedy o vedlejší produkt při těžbě ložisek mědi, ať už jde o těžbu povrchovou či důlní. Horníkům tak byl tento minerál dobře známý již v nejstarších dobách.

Tip: Zelený malachit v přírodě často doprovází modry azurit. Někdy se tedy objeví na jednom vzorku kamene oba tyto minerály. 

Malachit, drahý kámen, krystal, minerál, vlastnosti, význam, prodejJaké má malachit účinky?

Malachit může být nápomocný při problémech s pohybovým aparátem (zlomeniny, křeče svalů).

Od starověku byl používán k pozitivnímu ovlivňování neurologických onemocnění (závratě různého druhu, onemocnění optického nervu). Dále byl využíván ženami při jejich specifických potížích (menstruační problémy, menopauza, při porodech).

Malachitu jsou též připisovány preventivní účinky proti autoimunitním onemocněním a astmatu.

Kde v Česku a na Slovensku najít malachit?

V České republice se malachity nachází v okolí měst: Štěpánov nad Svratkou, Cínovec, Český Brod, Příbram a také v oblasti Podkrkonoší. Na Slovensku byly objeveny krásné malachity v lokalitě - Piesky u Španej Doliny nedaleko Bánskej Bystrice.

České a Slovenské malachity sice nedosahují takové velikosti a kvality jako ty zahraniční, ale pro jejich lokální původ si je oblíbili nejen sběratelé minerálů, ale i lidé milující kameny pro jejich sílu a energetické účinky. Malachit, azurit, kámen, přírodní, surový, pravý, minerál

Jaký malachit vybrat?

Nejvhodnější malachit je ten v přírodním, surovém a neopracované stavu. Pokud se kámen opracovává do různých korálků, tromlů, placiček a podobně, tak přichází o nemalou část svého energetického potenciálu, který je schopen předat svému majiteli.

Hledejte tedy malachit v jeho přirozené podobě, bez dalších dodatečných lidských úprav. Nejlepší volbou je pořízení tohoto minerálu z Česka nebo Slovenska, jelikož se tuzemské malachity zatím nefalšují (oproti těm zahraničním) a jsou nám energeticky nejblíže - narodily se tu stejně jako my.

Nabídka přírodních malachitů z Česka a Slovenska

Na našich stránkách nabízíme pouze tuzemské malachity objevené na nalezištích v České republice a na Slovensku. Pod textem níže si můžete prohlédnout naši nabídku pravých přírodních malachitů v jejich přirozené a neopracované podobě, které jsme sami nalezli, nebo jsou z nálezů našich přátel.

Nabídku dle našich možností průběžně aktualizujeme a pravidelně doplňujeme.

 

Stránka 1 z 1 - 1 položek celkem