Novinka. Při nákupu nad 1500 Kč doprava zdarma!

Český malachit - pravý přírodní kámen

Malachit, kámen, azurit, minerál, účinky, nerost, cenaNázev kamene pochází z řeckého slova "malache", které označuje sléz (rod rostlin) a sytě zelenou barvu.

Jak poznat pravý malachit?

Kámen malachit poznáte podle jeho typické zelené barvy. Ta může mít celou škálu odstínů a to od světle zelenkavých tónů až po tmavě sytě zelenou barvu. Je neprůhledný a neprůsvitný.

Jak vzniká minerál malachit?

Surový malachit vzniká na místech, kde dochází ke zvětrávání mědi a měděných rud. Jedná se tedy o vedlejší produkt při těžbě ložisek mědi, ať už jde o těžbu povrchovou či důlní. Horníkům tak byl tento minerál dobře známý již v nejstarších dobách.

Tip: Zelený malachit v přírodě často doprovází modry azurit. Někdy se tedy objeví na jednom vzorku kamene oba tyto minerály a ten se pak označuje jako azuromalachit.

Malachit, drahý kámen, krystal, minerál, vlastnosti, význam, prodejJaké má malachit účinky?

Malachit může být nápomocný při problémech s pohybovým aparátem (zlomeniny, křeče svalů).

Od starověku byl používán k pozitivnímu ovlivňování neurologických onemocnění (závratě různého druhu, onemocnění optického nervu). Dále byl využíván ženami při jejich specifických potížích (menstruační problémy, menopauza, při porodech).

Malachitu jsou též připisovány preventivní účinky proti autoimunitním onemocněním a astmatu.

→ Přečtěte si více o energetických účincích malachitu » malachit a jeho účinky «

Kde v Česku a na Slovensku najít malachit?

V České republice se malachity nachází v okolí měst: Štěpánov nad Svratkou, Cínovec, Český Brod, Příbram a také v oblasti Podkrkonoší. Na Slovensku byly objeveny krásné malachity v lokalitě - Piesky u Španej Doliny nedaleko Bánskej Bystrice.

České a Slovenské malachity sice nedosahují takové velikosti a kvality jako ty zahraniční, ale pro jejich lokální původ si je oblíbili nejen sběratelé minerálů, ale i lidé milující kameny pro jejich sílu a energetické účinky. Malachit, azurit, kámen, přírodní, surový, pravý, minerál

Jaký malachit vybrat?

Nejvhodnější malachit je ten v přírodním, surovém a neopracované stavu. Pokud se kámen opracovává do různých korálků, tromlů, placiček a podobně, tak přichází o nemalou část svého energetického potenciálu, který je schopen předat svému majiteli.

Hledejte tedy malachit v jeho přirozené podobě, bez dalších dodatečných lidských úprav. Nejlepší volbou je pořízení tohoto minerálu z Česka nebo Slovenska, jelikož se tuzemské malachity zatím nefalšují (oproti těm zahraničním) a jsou nám energeticky nejblíže - narodily se tu stejně jako my.

Nabídka přírodních malachitů z Česka a Slovenska

Zde na stránkách (obchodě) nabízíme pouze tuzemské malachity objevené na nalezištích v České republice a na Slovensku. Níže si můžete prohlédnout naše pravé přírodní malachity na prodej v jejich přirozené, surové a neopracované podobě.

Nabídku dle našich možností průběžně aktualizujeme a pravidelně doplňujeme.

Stránka 1 z 1 - 19 položek celkem
azuromalachit azurit malachit cesky kamen mineral obrazek 1 24456
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).