Novinka. Při nákupu nad 1500 Kč doprava zdarma!

Heřmanovská koule - vzácný český kámen

Heřmanovská koule je světový unikát (mineralogická rarita) a nachází se pouze na jediném místě na světě.Heřmanovská koule - přírodní kámen - surový minerál - nerost | Prodej, cena

Jak poznat heřmanovskou kouli?

Tento neobyčejný kámen má oválný až kulovitý tvar a skládá se hned ze dvou odlišných minerálů.

Tzv. jádro koule (plochou pecku / čočku) tvoří tmavý lesklý flogopit (druh tmavé lesklé slídy biotitu), který je po celém obvodu lemovaný paprsčitě uspořádanými jehlicemi stříbrně šedého antofylitu (též nazývaného jako amfibolový azbest). Vnější okraj koule opět pokrývá tenká vrstvička šupin flogopitu.

Spojení těchto dvou minerálů dohromady vytváří kulovitý útvar připomínající slunce. Občas se vyskytuje v jednom vzorku i několik heřmanovských koulí dohromady a tvoří srostlice a shluky (spojeny jsou právě flogopitem).

Jak vznikly heřmanovské koule?

Heřmanovské koule vznikly v kontaktní zóně při pronikání pegmatitové žíly do hadcového tělesa.Heřmanovské koule - naleziště, lokalita, výskyt - Heřmanov na Vysočině

Heřmanov - jediné naleziště na světě

Heřmanovská koule se nachází pouze na jediném místě na světe a to u vesnice Heřmanov (nedaleko Křižanova u Velkého Meziříčí na Vysočině). Tato slavná oblast je však již od roku 1978 chráněným územím a přírodní památkou, a tak najít si svou vlastní heřmanovskou kouli již není možné (sběr je zde přísně zakázán).

Jaké mají heřmanovské koule využití?

Přírodní heřmanovské koule jsou vysoce ceněny hlavně sběrateli minerálů, kteří si je oblíbili především pro jejich jedinečnost, vzácnost a estetičnost. Někteří lidé si je pořizují i jako investici do budoucna.

Heřmanovská koule - přírodní surový kámen - minerálV poslední době jsou však vyhledávány i spirituálně založenými lidmi pro jejich velmi významné energetické účinky.

Heřmanovské koule najdememe ve sbírkách Národního muzea v Praze, nebo také v Moravském zemském muzeu v Brně.

Jaké má heřmanosvká koule účinky?

Heřmanovská koule energeticky působí na člověka velmi silně a má významné účinky na lidský organismus.

Jedná se o přírodní zvláštnost, která doposud v tomto směru nebyla zcela prozkoumána, a tak je opředena mnohými tajemstvími. Heřmanovské koule přitahují pozornost lidí, které fascinují záhadné, magické a tajemné drahé kameny.

→ Prozkoumejte účinky heřmanovské koule v našem článku » heřmanovská koule a její účinky «

Nabídka heřmanovských koulí

Níže pod textem si můžete prohlédnout prodejní nabídku heřmanovských koulí, které pochází ještě ze starých nálezů, kdy se daly heřmanosvké koule na zmíněné lokalitě ještě nalézt.

Stránka 1 z 1 - 25 položek celkem
hermanovska koule antofylit mineral kamen nerost obrazky 1 26511
hermanovska koule jadro jermanov cesky vzacny drahy kamen obrazky 1 24629
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).