Přírodní křišťál - pravý kámen z Česka

Křišťál - pravý přírodní kámen - surový neopracovaný minerál, prodej a cenaKřišťál je průsvitný bílý až čirý minerál a v přirodě tvoří krystaly, drůzy a špice, ale vyskytuje se i ve formě valounků, zlomků a úlomků.

Největším nalezištěm kříšťálů na světě je Brazílie odkud pochází krásné a velké křišťály.

Velmi pěkné křišťály s drahokamovou kvalitou se však nalézají i u nás v České republice, či na Slovensku.

Pravé přírodní křišťály z Čech, Moravy, Slovenska a pohoří Alp

Křišťály v naší nabídce pochází hlavně z českých nalezišť na Vysočině a v Jeseníkách (» zobrazit naleziště «). Dále také ze sousedního Slovenska, a některé máme i z vysokohorských částí Alp.

Mnoho námi nabízených křišťálů pochází z našich vlastních nálezů (přečtěte si » náš příběh «). Všechny jsou ponechány v přírodním, surovém a neopracovaném stavu, protože jedině tak si zachovávají svoje přirozené účinky a vlastnosti.

Křišťál, kámen, krystal - Alpy, polodrahokam, drahokam, nerost, minerálZahraniční křišťály často prochází nepřirozenými úpravami

Značná část dovezených křišťálů ze zahraničí je bohužel dodatečně upravována (např. dobrušování špic a hrotů, leštění krystalových stěn a ploch atd.), aby měly křišťály hezčí vzhled a lépe se prodávaly. Těmito umělými a nepřirozenými lidskými zásahy však tyto drahé kameny ztrácí nejen svůj původní přírodní vzhled, ale i velkou část své přirozené energie a síly.

→ Doporučujeme přečíst: Jaké má přírodní křišťál účinky? Jak ho čistit a nabíjet? To vše v článku (kliknutím na odkaz ho otevřete) - » křišťál - účinky, vlastnosti, význam «

Čtěte také: Jak poznat pravý křišťál? Jaký je rozdíl mezi přírodním křišťálem a křišťálovým sklem? Jaký křišťál vybrat? To zjistíte v článku na našem spřízněném webu » zobrazi článek «.

 

Stránka 1 z 2 - 41 položek celkem

Další produkty

Stránka 1 z 2 - 41 položek celkem