Nabídku českých krystalů a minerálů najdete i na partnerském eshopu ČESKÉ KRYSTALY na adrese: www.ceskekrystaly.cz

Křišťál - přírodní kámen z Moravy

krystal, křišťál, kámen, minerál, prodej, cena, přírodní, surový, pravýKřišťál je částečně nebo úplně průhledný drahý kámen, který v přirodě tvoří krystaly, drůzy a špice. Často se tento minerál nalézá i ve formě zlomků a různých částí krystalů.

Největším nalezištěm kříšťálů je Brazílie, Rusko, USA a další. Krásné křišťály se však nenachází pouze v zahraničí, ale i u nás v České republice, zejména na Českomoravské vrchovině, kde byly nalezeny i velmi pěkné a čisté drahokamové krystaly křišťálů.

Většina křišťálů dovezených ze zahraničí je bohužel uměle upravována, aby se u nich dosáhlo lepšího vzhledu. Těmito zásahy kameny ztrácí nejen svůj původní přírodní vzhled, ale i část své energie a síly.

Křišťály, které nabízíme na těchto stránkách, pochází z našich vlastních nálezů z lokalit na Vysočině. Všechny jsou ponechány v surovém a neopracovaném stavu, protože pouze tak zůstavají čistě přírodní a bez zásahu lidské ruky.

Pokud se o přírodním křišťálu chcete dozvědět více, tak si můžete přečíst náš článek - Křišťál - účinky a vlastnosti, kde zjistíte vše důležité o tomto čirém drahokamu.

Pravé přírodní křišťály z Vysočiny najdete také na našem partnerském webu - České krystaly v části - Křišťál.

 

Stránka 1 z 2 - 31 položek celkem

Další produkty

Stránka 1 z 2 - 31 položek celkem