Nabídku českých krystalů a minerálů najdete i na partnerském eshopu ČESKÉ KRYSTALY na adrese: www.ceskekrystaly.cz

Citrín - přírodní kameny a krystaly

Kámen citrín, přírodní, surový, prodej, cena, VysočinaKámen citrín se v přírodě vyskytuje velmi vzácně a je proto mnohem cennější než záhněda, křišťál, růženin a další odrůdy křemene. V České republice se nachází přírodní citríny pouze na Moravě, konkrétně na Vysočině, a je to zároveň jedinné naleziště citrínů v celé Evropě (mimo Ruska), což přispívá ke vzácnosti těchto drahých kamenů.

Naprostá většina nabízených a prodávaných citrínů, ať už na internetu, či mineralogických burzách, jsou padělky. Většinou jde o jiné dostupnější kameny (křišťál, ametyst, záhněda), které jsou v pecích za vysokých teplot uměle přeměněny na citríny. Tak dochází k energetickému znehodnocování těchto kamenů a částečné ztrátě jejich původní energie a síly. Umělé citríny mají nepřirozeně žluté až oranžové zbarvení, avšak nemusí tomu tak být vždy. Falšují se i samotné krystaly citrínů, které jsou uměle broušeny a vydávány za přírodní. Citríny, které zde my nabízíme, jsou všechny 100% pravé, přírodní, surové a bez jakýchkoli úprav. Tyto kameny jsme našli osobně, a tak ručíme za jejich pravost. Některé máme dokonce zachycené na fotkách, či na videu, při jejich nalezení, tak jak byly v naší přírodě objeveny.Citríny, pravé, krystaly, Moravské, České, Vysočina, prodej

Moravské citríny z Vysočiny jsou ve většině případů jen lehce žluté a mají tzv. barvu šampaňského. Mohly by být zaměněny i s křišťálem. Položíte-li však  vedle sebe moravský citrín a bílý křišťál, tak jasně uvidíte barevný rozdíl.

Ve světě se nachází i sytě žluté citríny. U nás na Vysočitě se takto sytě zbarvené citríny našly pouze u vesničky Kněževes, kde se svoji žlutou barvou mohly rovnat i těm zahraničním. K dalším významným nalezištím s výskytem našich citrínů patří okolí vesnic - Suky, Bory, Laštovičky, Rousměrov, Sklené nad Oslavou, Bohdalec, Bobrůvka a další. Citríny z naší země mají ve většině případů matný, lehce ohlazený a sametový povrch, čímž jsou i příjemné na dotyk a působí hravým mazlivým dojmem. Lesklé citríny s ostrými hranami se na Vysočině nachází jen zcela vyjímečně.

Citrín, kámen, broušený, fasetové brusy, výbrusy, vysočinský, moravskýCitríny s vysokou vnitřní čistotou (dokonale průhledné) a bez inkluzí, jsou brousitelné do krásných fasetových výbrusů, čímž se kameny ještě mnohonásobně zhodnotí. Tyto brusy jsou pak často klenotníky a zlatníky vsazovány do krásných šperků. K broušení se však hodí pouze kameny, které netvoří krystaly, protože opracovávat přírodní krystaly by byla velká škoda.

Citríny z naší země patří k oblíbeným a vyhledávaným minerálům nejen sběrateli drahých kamenů, ale i lidmi, kteří je milují pro jejich krásu a významné energetické účinky. Vše o citrínu se dozvíte v našem podrobnějším článku - Citrín - účinky, vlastnosti a význam. Přečtěte si také Jak poznat pravý citrín?

Níže najdete nabídku pravých přírodních citrínů z Vysočiny, které jsou na prodej a můžete si je zakoupit. Nabídku dle našich možností průběžně aktualizujeme a doplňujeme, abyste si měli z čeho vybírat.

Pravé přírodní citríny z Vysočiny najdete také na našem partnerském webu - České krystaly v části - Citrín.

 

Stránka 1 z 3 - 61 položek celkem

Další produkty

Stránka 1 z 3 - 61 položek celkem