Novinka. Při nákupu nad 1500 Kč doprava zdarma!

Pravý citrín - přírodní kámen z Česka

Citrín, kámen, pravý, přírodní, surový, neopracovaný, prodej, cena, Vysočina, naleziště

Kde v Česku najít citrín?

Kámen citrín se v přírodě vyskytuje velmi vzácně, a je tak mnohem cennější než ametyst, křišťál, růženin a další odrůdy křemene.

Donedávna se nevědělo, že přírodní citríny se dají nalézt i u nás v České republice a to konkrétně na Vysočině. K vzácnosti přispívá i fakt, že jinde v Evropě se citríny nenachází (pouze v Rusku). 

Najít si však vlastní citrín je poměrně obtížné a vyžaduje to značnou dávku trpělivosti, vytrvalosti a hlavně potřebného štěstí. Budete-li však chtít, tak se můžete na některá ze zdejších nalezišť tohoto žlutého drahokamu vypravit a zkusit štěstěnu. Hledání vám určitě usnadní náš seznam nalezišť a lokalit s výskytem citrínů: » zobrazit naleziště citrínů «

Proč jsou zahraniční cítríny často falešné?

Pokud si chcete citrín koupit, tak buďte velmi obezřetní. Jak už bylo psáno v úvodu, tak citríny jsou vzácné a jejich málo, nejen u nás v Česku, ale i ve světě. Poptávka po citrínech je však značná, a tak se začaly ve velkém doslova uměle "vyrábět" z levnějších a dostupnějších minerálů. To způsobilo, že většina citrínů na trhu jsou bohužel nepravé a falešné citríny (tohle často ani prodejci neuvádí - buď to neví, nebo záměrně klamou). To však platí pro citríny původem ze zahraničí, tedy ty vytěžené a přivezené do ČR ze světa (Brazílie atp.). Tuzemské citríny z Česka se zatím nefalšují, a tak je u nich jistota, že jsou pravé a čistě přírodní.

Jak poznat pravý citrín?

Pokud si kladete tuto otázku, tak pro vás máme 3 znaky, které vám mohou pomoci odhalit pravost citrínu. Čtěte v našem článku: » Jak poznat pravý citrín? « (kliknutím na text otevřete).

Citríny, citrín, kámen, pravý, přírodní, krystal, účinky, Moravské, České, Vysočinské

Jaké má přírodní citrín účinky?

Citrín byl odpradávna vyhledávaným drahým kamenem pro svoji magickou moc přitahovat do života hojnost, blahobyt a bohatství. Oblíbený byl zvlášť u bankéřů, pokladníků a obchodníku, kteří věřili v jeho schopnosti přivábit k sobě peníze, finance a majetek.

Staří Egypťané ho uctívali jako "Kámen Slunce" a věřili, že jim přinese dlouhověkost. Velmi oblíbený byl také u králů, kteří ho nechávali zasazovat do svých šperků a klenotů (koruny, žezla, meče). Ve staré Číně ho považovali za kámen štěstí, síly a úspěchu. Jeho tajemná energie fascinuje monoho lídí dodnes.

→ Tip: Přečtěte si více v článku: » citrín - účinky, vlastnosti a význam «.

→ Čtěte: Zjistěte, jak na správné » čištění, nabíjení a aktivaci citrínu «.

Pravé přírodní citríny z Vysočiny

Na našich stránkách nabízíme pouze pravé přírodní citríny, které jsme sami osobně nalezli v oblasti Vysočiny (přečtěte si » náš příběh «). Ručíme tedy za jejich 100 % pravost a původ.

Naše kameny jsou ponechány ve své přirozené surové a neopracované podobě, bez jakýchkoli umělých úprav. Věříme, že pouze tak si uchovávají svoji sílu a svůj plný energetický potenciál. Některé máme dokonce zachycené na fotkách, či videu, při jejich nalezení v přirodě. Pod textem najdete naši nabídku těchto citrínů, které jsou na prodej a můžete si je zakoupit. Nabídku dle našich možností průběžně aktualizujeme a doplňujeme.

→ Tip: Pravé přírodní citríny najdete i na spřízněných stránkách - České Krystaly: » zobrazit nabídku citrínů «

Stránka 1 z 2 - 55 položek celkem
Nahoru
Další produkty