Novinka. Při nákupu nad 1500 Kč doprava zdarma!

Přírodní broušené kameny z České republiky

Křišťál, broušený, výbrus, moravský, vybroušený, brus, přírodníDrahé kameny a minerály se v zemi vyskytují nejen v podobě krystalů, či jejich částí, ale často také jako různé zlomky, střípky, či ohlazené valounky. Malé množství těchto drobných a často i tvarově nevzhledných úlomků, které se nachází v naší přírodě, se vyznačuje vysokou vnitřní čistotou. Tu charakterizuje průhlednost kamene, bez vnitřních mlhovin, prasklin a dalších inkluzí. Tyto vlastnosti jsou důležité pro drahé kameny určené k facetovému výbrusu, protože pouze tak mohou nádherné výbrusy nejvíce vyniknout. Mistři brusiči dokáží svoji precizní prací zhodnotit i obyčejný čistý zlomek drahého kamene a přidat do jeho příběhu další rozměr.

K vybroušení jsou vhodné tvrdé šperkové kameny jako záhněda, citrín, křišťál, růženín a další drahokamové odrůdy křemene. Samotný proces broušení může probíhat buď strojově, pomocí přednastavených programů (průmyslová výroba), a nebo ručním broušením drahého kamene. Mistr brusič, který je vlastně "kumštýř" ve svém řemesle, vytváří z vnitřně čistého kamene doslova umělecké dílo - klenot, který zaujme nejen svým půvabem, ale i velkým množstvím světelných odlesků, ve kterých se odráží jemné barevné tóny drahokamu.
Křišťál, přírodní, surový, pravý, kámen, neopracovaný, neupravený

Ruční broušení vyžaduje hodně zkušeností, velké množství času, a také značnou trpělivost. Je nezbytná i speciální technologie, aby mohl být surový kámen opracován v různých úhlech, čímž se zvyšují jeho optické vlastnosti. Každá vybroušená ploška (faceta) zachycuje více světla, které svým odrazem uvnitř kamene odhaluje jeho hloubku a barvu.

Je velmi důležité, kdo kámen brousí, protože skrze hotový výbrus lze navnímat osobnost člověka, který jej vytvořil. V každém vybroušeném kameni je obsažena esence jeho tvůrce. Na základě toho jsme velmi pečlivě vybírali brusiče, kterému svěřujeme námi nalezené kameny z České republiky k vybroušení. Nádherné výbrusy od našeho mistra brusiče jsou uměleckým dílem, které je plné pozitivní energie, jež byla do kamene vložena při jeho zpracování.

Každý kámen, který je v přírodě nalezen, uvnitř obsahuje velké množství informací, které se projevují vyzařovanou jemnohmotnou energií. Na tuto energii je možno se naladit a vnímat ji a cítit. Člověk tedy do svého informačního pole může zachytit vibrace vysílané kamenem. Vnitřní síla broušeného kamene tak pozitivně ovlivňuje osobu, která jej vlastní a používá.

citrín, přírodní, broušený, facetový, brus, výbrus, drahokam, kámenKvalitní výbrusy z českých drahých kamenů jsou velmi žádané mezi sběrateli, kteří si je umísťují do svých sbírek. V poslední době však jejich obliba stoupá i mezi ostatními lidmi, kteří jsou zaujati jejich vlastnostmi a krásou. Nejčastějším využitím těchto skvostných výbrusů se tak stává jejich zasazení do luxusních šperků, které svého majitele nejen krášlí, ale i pozitivně energeticky ovlivňují.

Výbrusy z českých drahokamů se v současné době stávají i výhodnou investicí do budoucnosti, protože jejich hodnota neustále stoupá. Přičinou jsou značně vyčerpaná česká naleziště a stále se zvyšující poptávka po vhodných nerostech ke zpracování.

Výbrusy z drahých kamenů Vám osadí do různých šperků každý šikovný zlatník, klenotník, či šperkař ve Vašem okolí.

Nabídku pravých vybroušených drahých kamenů a minerálů z České Republiky najdete také na našem partnerském webu - České krystaly v části - České vybroušené kameny.

Stránka 1 z 1 - 2 položek celkem
citrin pravy brouseny drahokam vybrus briliant vysocina cr obrazek 1
3 200 Kč
8187
citrin brouseny pravy vysocina drahokam vybrus zluty prodej obrazky 1
5 700 Kč
7656
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).