Přírodní broušené kameny z České republiky

Křišťál, broušený, výbrus, moravský, vybroušený, brus, přírodníDrahé kameny a minerály se v zemi vyskytují nejen v podobě krystalů, či jejich částí, ale často také jako různé zlomky, střípky, či ohlazené valounky. Malé množství těchto drobných a často i tvarově nevzhledných úlomků, které se nachází v naší přírodě, se vyznačuje vysokou vnitřní čistotou. Tu charakterizuje průhlednost kamene, bez vnitřních mlhovin, prasklin a dalších inkluzí. Tyto vlastnosti jsou důležité pro drahé kameny určené k facetovému výbrusu, protože pouze tak mohou nádherné výbrusy nejvíce vyniknout. Mistři brusiči dokáží svoji precizní prací zhodnotit i obyčejný čistý zlomek drahého kamene a přidat do jeho příběhu další rozměr.

K vybroušení jsou vhodné tvrdé šperkové kameny jako záhněda, citrín, křišťál, růženín a další drahokamové odrůdy křemene. Samotný proces broušení může probíhat buď strojově, pomocí přednastavených programů (průmyslová výroba), a nebo ručním broušením drahého kamene. Mistr brusič, který je vlastně "kumštýř" ve svém řemesle, vytváří z vnitřně čistého kamene doslova umělecké dílo - klenot, který zaujme nejen svým půvabem, ale i velkým množstvím světelných odlesků, ve kterých se odráží jemné barevné tóny drahokamu.
Křišťál, přírodní, surový, pravý, kámen, neopracovaný, neupravený

Ruční broušení vyžaduje hodně zkušeností, velké množství času, a také značnou trpělivost. Je nezbytná i speciální technologie, aby mohl být surový kámen opracován v různých úhlech, čímž se zvyšují jeho optické vlastnosti. Každá vybroušená ploška (faceta) zachycuje více světla, které svým odrazem uvnitř kamene odhaluje jeho hloubku a barvu.

Je velmi důležité, kdo kámen brousí, protože skrze hotový výbrus lze navnímat osobnost člověka, který jej vytvořil. V každém vybroušeném kameni je obsažena esence jeho tvůrce. Na základě toho jsme velmi pečlivě vybírali brusiče, kterému svěřujeme námi nalezené kameny z České republiky k vybroušení. Nádherné výbrusy od našeho mistra brusiče jsou uměleckým dílem, které je plné pozitivní energie, jež byla do kamene vložena při jeho zpracování.

Každý kámen, který je v přírodě nalezen, uvnitř obsahuje velké množství informací, které se projevují vyzařovanou jemnohmotnou energií. Na tuto energii je možno se naladit a vnímat ji a cítit. Člověk tedy do svého informačního pole může zachytit vibrace vysílané kamenem. Vnitřní síla broušeného kamene tak pozitivně ovlivňuje osobu, která jej vlastní a používá.

citrín, přírodní, broušený, facetový, brus, výbrus, drahokam, kámenKvalitní výbrusy z českých drahých kamenů jsou velmi žádané mezi sběrateli, kteří si je umísťují do svých sbírek. V poslední době však jejich obliba stoupá i mezi ostatními lidmi, kteří jsou zaujati jejich vlastnostmi a krásou. Nejčastějším využitím těchto skvostných výbrusů se tak stává jejich zasazení do luxusních šperků, které svého majitele nejen krášlí, ale i pozitivně energeticky ovlivňují.

Výbrusy z českých drahokamů se v současné době stávají i výhodnou investicí do budoucnosti, protože jejich hodnota neustále stoupá. Přičinou jsou značně vyčerpaná česká naleziště a stále se zvyšující poptávka po vhodných nerostech ke zpracování.

Výbrusy z drahých kamenů Vám osadí do různých šperků každý šikovný zlatník, klenotník, či šperkař ve Vašem okolí.

Nabídku pravých vybroušených drahých kamenů a minerálů z České Republiky najdete také na našem partnerském webu - České krystaly v části - České vybroušené kameny.

 

Omlouváme se, ale momentálně nemáme žádné na skladě.