Turmalín - černý skoryl z Vysočiny

Turmalín černý skoryl, kámen, prodej, cena, nabídka, krystaly, Vysočina, MoravaČerný turmalín se odborně nazývá skoryl. Tento kámen tvoří černé a lesklé krystaly, které mají v přírodní surové podobě tvar válečků a někdy i tužek (úzké dlouhé sloupce), často s podélným rýhováním. Nejvyhledávanější a nejvzácnější jsou tzv. ukončené skoryly (jednostranně nebo oboustranně), které jsou zakončeny jednou, či více lesklými plochami různých tvarů.

Skoryly se v přírodě vyskytují jako jednotlivé (samostatné) krystaly, a nebo vzácněji tvoří i tzv. hypoparalelní drůzy (několik krystalů srostlých v jeden kámen). Ojediněle se skoryly vyskytují i ve formě tzv. čoček (jejich šířka je větší než jejich délka). Často je turmalín skoryl součástí dalších minerálů, s kterými tvoří velmi zajímavé srostlice. Nejčastěji se vyskytuje ve spojení s kameny jako kříšťál, záhněda, morion, křemen a všechny druhy živců (albit, ortoklas, atd.).

Krásné černé turmalíny se nachází v různých částech světa, ale pro nás jsou nejvhodnější ty z České republiky. Nejhezčí a nejkvalitnější skoryly pocházejí z oblasti Vysočiny.Černý turmalín skoryl, kámen, prodej, obrázky, přírodní, surový, Česká republika

Turmalíny ze zahraničí bývají často různě uměle upravené, aby se dosáhlo jejich lepšího vzhledu (např. umělé dobrušování a leštění zakončení krystalů atp.), což snižuje energetické účinky a sílu tohoto kamene.

Pravé a neupravené černé turmalíny z naší země patří k oblíbeným a vyhledávaným minerálům nejen sběrateli drahých kamenů, ale i lidmi, kteří je milují pro jejich krásu a významné energetické účinky. O nich se více dočtete v článku - Turmalín - účinky a vlastnosti. Silně působí také proti velmi nebezpečnému elektromagnetickému záření. Podrobnosti píšeme v našem článku - Ochrana proti elektrosmogu.

Níže najdete nabídku našich přírodních surových a neopracovaných černých turmalínů skorylů z České republiky, které jsou na prodej a můžete si je zakoupit. Nabídku dle možností průběžně aktualizujeme a doplňujeme, abyste si měli z čeho vybírat.

Pravé přírodní turmalíny z Vysočiny najdete také na našem partnerském webu - České krystaly v části - Turmalín - černý skoryl.

 

Stránka 1 z 3 - 68 položek celkem

Další produkty

Stránka 1 z 3 - 68 položek celkem