Černý turmalín skoryl

Černý turmalín skoryl - obrázek kamene / krystalu z VysočinyČerný turmalín se jmenuje skoryl. Tento kámen tvoří černé a lesklé krystaly, které mají v surové podobě tvar válečků a někdy i tužek (úzké dlouhé sloupce). Přírodní černé turmalíny se nenachází pouze ve světě, ale i u nás v České republice. Ty nejhezčí a nejkvalitnější pocházejí z Vysočiny.

Krystaly skorylů můžou být buď jednotlivé (samostatné), a nebo vzácněji Černý turmalín skoryl - obrázky kamenů / krystalů z Vysočiny na Moravětvoří i tzv. hypoparalelní srostlice, kdy je několik krystalů vrostlých dohromady v jednom kamenu. Ojediněle se skoryly vyskytují také ve formě tzv. čoček, což jsou krátké jednostranně, nebo oboustanně ukončené krystaly. Velmi často je turmalín skoryl součástí dalších minerálů a tvoří tak velmi zajímavé kameny. Nejčastěji je ve spojení s kameny jako kříšťál, záhněda, morion a všechny druhy živců (albit, ortoklas atd.).

Turmalín je známý svými vysokými energetickými účinky, a proto je také vyhledávaným kamenem mezi lidmi, kteří ho používají pro léčení různých zdravotních problémů.

Níže najdete na prodej surové a neopracované černé turmalíny skoryly z našich osobních nálezů.

Podrobnější informace o tomto kamenu se dočtete v článku Turmalín - účinky a vlastnosti.

 

Stránka 1 z 1 - 20 položek celkem

Stránka 1 z 1 - 20 položek celkem