Novinka. Při nákupu nad 1500 Kč doprava zdarma!

Kámen aragonit, nebo-li krápník

Jak poznat aragonit?

Kámen / minerál - aragonit / krápník | Prodej, cena | Druhy krápníkuAragonit, nebo-li krápník, je minerál vyskytující se v různých barevných variantách. Nejčastěji je k vidění bílý, šedý až jemně žlutý, může být však i zelený, modrý či fialový. Některé druhy mohou být průsvitné až čiré, jiné zase zakalené. Kámen aragonit tvoří také různorodá seskupení krystalů, nejčastěji pak kulovité, paprsčité či jehlicovité. Název "aragonit" dostal tento minerál dle provincie Aragon ve Španělsku, kde byl koncem 18. století nalezen.

Jak vzniká aragonit?

Aragonit má stejné složení jako vápenec, má však jinou krystalovou strukturu. Může být různého původu. Často vznikal v pradávných mořích z usazených skořápek mořských živočichů (např. mušlí), většinou se však aragonit tvoří na termálních pramenech a gejzírech při rozkladu vápenatých čedičů a vytváří krystaly.Kámen aragonit - druh krápníku - přírodní surový nerost | Aragonitové jeskyně - krápníkové jeskyně

Naleziště a výskyt aragonitu v ČR

V České republice se aragonit vyskytuje na několika lokalitách. V Teplicích nad Bečvou se nachází známé Zbrašovské aragonitové jeskyně. Na jejich vznik měla vliv teplá minerální voda, proto se zde i v zimě ohřejete. Podzemní krápníkové jeskyně se skládají ze spletitého komplexu chodeb, dómů, komínů, a puklin s výzdobou z kalcitu a aragonitu.

Dále se aragonit nachází v CHKO - Vrch Číčov u Hořence v okrese Louny (České středohoří). Místní aragonity jsou velmi kvalitní, většinou hnědo-žluté až medově zbarvené, některé dokonce čiré. Tyto aragonity jsou jediné na světě, ze kterých se zhotovují fasetové brusy.

Aragonity se občas nachází i ve Vápencovém lomě Vitošov (nedaleko Šumperka - severní Morava - Olomoucký kraj).

→ Zjistěte více o této významné lokalitě s výskytem aragonitů v našem článku » Vápencový lom Vitošov « .Drahý kámen - aragonit / aragonite / krápník - vápencový lom Vitošov

Jaké jsou účinky aragonitu?

Ze spirituálního hlediska se aragonitu přisuzuje mnoho pozitivní účinků na člověka.

→ Přečtěte si o nich v našem článku » aragonit a jeho účinky «

Nabídka českého přírodního aragonitu / krápníku

Aragonit je velice zajímavý minerál, který je mnohdy velice hezký i ve své čistě surové podobě. Často se však jedná o nevzhledný kus krápníku, a tak přírodní krása tohoto kamene nejvíce vynikne až po jeho zpracování, tedy rozříznutí a následném vyleštění. Níže pod textem si můžete prohlédnout naši prodejní nabídku českých přírodních aragonitů.

Stránka 1 z 1 - 17 položek celkem
arakonit krapnik vapencovy lom vitosov cesky kamen obrazky 1 24827
aragonit bili prirodni kamen cesky pravy prodej nabidka cena obrazky 1
190 Kč
290 Kč (–34 %)
24243
aragonit bily predklasteri lom drinova kamen prirodni 1 24234
aragonit krapnik lesteny prirodni krapnik vitosov prodej obrazek 1 20161
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).