Novinka. Při nákupu nad 1500 Kč doprava zdarma!

Kámen limonit, nebo-li hnědel - přírodní minerál

Název limonit je odvozen z řeckého slova leimons, což označuje bahno nebo bažinu. Jiný název pro limonit je také hnědel.Limonit, nebo-li hnědel - přírodní minerál - český kámen / surový nerost | Co je limonit? | Limonit s křišťálem | Křišťál s limonitem | Prodej, cena

Kde a jak vzniká limonit?

Vznik tohoto minerálu se vztahuje k vodnímu prostředí, a tak je někdy označován jako bahenní ruda. Utváří se z železitých roztoků za přispění mikroorganismů, ale vzniká i v povrchových vrstvách hornin zvětráváním železných rud. Kámen limonit se skládá ze směsi více minerálů a to převážně oxidů a hydroxidů železa (obsahuje 35 - 40% železa).

Kde se limonit vyskytuje a jak ho poznat?

Jeho výskyt je velmi častý a způsobuje rezavé až hnědočerné zabarvení na povrchu různých surových nerostů, minerálů a kamenů. V přírodě vytváří zemité jemnozrnné agregáty (netvoří krystaly).

Kámen limonit (hnědel) - na krystalu záhnědy (křemene) - minerál / nerostJaké je využití limonitu?

Limonit znaly již dávné civilizace. Rozdrcený na prach byl celá staletí používán k barvení textilií. Smíchaný s dalšími přísadami jej také využívali malíři obrazů k výrobě barev okrových odstínů. Ve stavebnictví se používal k větší odolnosti konstrukcí a z minerálů obsažených v limonitu byla také vyráběna průmyslová hnojiva.

Jaké má limonit účinky?

Limonitu jsou také připisovány energetické účinky. Přečtěte si o nich více v článku » limonit a jeho účinky «

Nabídka českého limonitu

▶ Níže pod textem si můžete prohlédnout naši prodejní nabídku českého přírodního limonitu z našich vlastních nálezů z České republiky. Limonit se vyskytuje ve spojení s různými minerály a krystaly. Pokrývá povrchy především záhněd, morionů, křišťálů, ametystů, růženínů, křemenů a černých turmalínů skorylů.

Stránka 1 z 1 - 3 položek celkem
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).