Novinka. Při nákupu nad 1500 Kč doprava zdarma!

Kámen wavelit - přírodní minerál z ČR

Jak poznat kámen wavelit?Wavelit - Třenice - naleziště / lokalita - kuličky a sluníčka (krystaly) wavelitu  - přírodní surový minerál / kámen / nerost

Kámen wavelit patří mezi fosfáty a nachází se jak ve formě malých vypouklých kuliček žluté až okrové barvy, tak i v podobě drobných jehlicovitých krystalků s paprsčitým uspořádáním - tzv. „sluníček”, která vznikají poškozením wavelitových kuliček.

Zachovalé kuličky tohoto kamene však bohužel nevypadají tak esteticky jako sběrateli vyhledávaná paprsčitá sluníčka světle žluté až žlutozelené barvy (vyjimečně i světle modré).

Základ kamene je tvořen horninou, která je označovaná jako „droba” -  jedná se o usazené minerály vznikající sedimentací různých písků tvořených nejčastěji zrny živce a křemene.

Naleziště wavelitu v Česku

V blízkosti středočeské obce Třenice se nalézá mineralogická lokalita s pěknými ukázkami wavelitových sluníček, či ještě neporušených kuliček wavelitu.

Tento minerál zde byl objeven již v 19. století spolu se žlutým až nahnědlým minerálem kakoxenem, který se ve společnosti wavelitu často vyskytuje.

Jaké má wavelit účinky?

→ Zjistěte jaké má kámen wavelit účinky a vlastnosti v článku - » wavelit a jeho účinky «

Stránka 1 z 1 - 4 položek celkem
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).