Novinka. Při nákupu nad 1500 Kč doprava zdarma!

Kámen wavelit - přírodní minerál z ČR

Jak poznat kámen wavelit?Wavelit - Třenice - naleziště / lokalita - kuličky a sluníčka (krystaly) wavelitu  - přírodní surový minerál / kámen / nerost

Kámen wavelit patří mezi fosfáty a nachází se jak ve formě malých vypouklých kuliček žluté až okrové barvy, tak i v podobě drobných jehlicovitých krystalků s paprsčitým uspořádáním - tzv. „sluníček”, která vznikají poškozením wavelitových kuliček.

Zachovalé kuličky tohoto kamene však bohužel nevypadají tak esteticky jako sběrateli vyhledávaná paprsčitá sluníčka světle žluté až žlutozelené barvy (vyjimečně i světle modré).

Základ kamene je tvořen horninou, která je označovaná jako „droba” -  jedná se o usazené minerály vznikající sedimentací různých písků tvořených nejčastěji zrny živce a křemene.

Naleziště wavelitu v Česku

V blízkosti středočeské obce Třenice se nalézá mineralogická lokalita s pěknými ukázkami wavelitových sluníček, či ještě neporušených kuliček wavelitu.

Tento minerál zde byl objeven již v 19. století spolu se žlutým až nahnědlým minerálem kakoxenem, který se ve společnosti wavelitu často vyskytuje.

Jaké má wavelit účinky?

→ Zjistěte jaké má kámen wavelit účinky a vlastnosti v článku - » wavelit a jeho účinky «

Stránka 1 z 1 - 3 položek celkem