Novinka. Při nákupu nad 1500 Kč doprava zdarma!

Přírodní ametyst - drahý kámen z Česka

ametysty-krystaly-drahe-kameny-ucinky-vlastnosti-vyznamKámen ametyst se dlouhodobě těší velké oblibě a patří mezi nejžádanější drahé kameny vůbec. Poznáte ho podle fialové barvy, která má širokou paletu odstínů. Může přecházet od velmi světlého tónu až po sytě fialové zbarvení.

Minerál ametyst vyhledávají nejen sběratelé nerostů, či lidé, kteří je milují pro jejich krásu, ale též si ho velmi oblíbili i spirituálně a esotericky zaměření lidé, které přitahuje pro svoje výjimečné pozitivní účinky. Více o nich se dočtete v našem článku (klikněte na odkaz) - Ametyst - účinky, vlastnosti a význam.

České a Moravské ametysty

Minerál ametyst se nachází téměř po celém světě, ale jeho největší naleziště jsou v Jižní Americe - konkrétně Brazílie a Uruguay (ametysty zde tvoří velké geody a drůzy). Do České republiky se tedy hojně dováží z různých koutů naší planety.

ametyst-kamen-mineral-druza-krystal-prodej-cena_1Právě kvůli velkému množství dovážených zahraničních ametystů a přesycenosti trhu je dnes poptávka zejména po českých ametystech z naší vlasti.

Velký zájem o tuzemské ametysty podporuje i fakt, že se oproti těm zahraničním nefalšují. Zahraniční ametysty často prochází umělým ozářením a jinými úpravami, aby se dosáhlo jejich sytější fialové barvy. Často se také uměle brousí do špic a krystalů, které pak prodejci klamavě vydávají za „pravé a přírodní“. Všechny tyto umělé úpravy ametystů pak mají vliv nejen na nepřirozený vzhled tohoto drahého kamene, ale především i na jeho energetické účinky.

Lidé stále více vyhledávají české a moravské ametysty, které jsou pravé, přírodní, surové a nijak neupravené a neopracované kameny, pocházející ze známých nalezišť v Čechách a na Moravě.

ametyst-prirodni-surovy-neopracovany-kamen-naleziste-lokalitaNabídka tuzemských ametystů

Níže pod textem najdete naši nabídku přírodních ametystů z ČR. Ty pochází převážně z našich vlastních nálezů („Náš příběh“), které jsou na prodej a můžete si je zakoupit. Nabídku dle našich možností průběžně aktualizujeme a doplňujeme.

Můžete si u nás také vybrat i šperky s českým ametystem: Stříbrné přívěsky s ametystem | Náramky s ametystem | Náhrdelníky s ametystem |

České ametysty nabízí také náš partnerský eshop České Krystaly (zobrazit jeho nabídku ametystů).

Stránka 1 z 2 - 38 položek celkem
Nahoru
Další produkty

Nevybrali jste si?

Prohlédněte si ještě pravé ametysty na našich spřízněných stránkách České Krystaly

» České ametysty «
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).