Novinka. Při nákupu nad 1500 Kč doprava zdarma!

Drahé kameny, krystaly, léčivé minerály a jejich účinky a význam

Lidé si navzájem přejí "hlavně hodně zdraví", aniž by si často uvědomovali o jak důležitou komoditu se vlastně jedná a jaký mají tato slova význam. Člověk na svoje zdraví začne myslet, až když onemocní a ze své komfortní bezbolestné zóny se náhle octne v nemoci. Od pradávna se lidé snažili různými metodami docílit uzdravení. Jednou z nich byla i terapie, při které používali drahé kameny, léčivé minerály, nerosty a krystaly, které v sobě koncentrují energii Matky Země, která má pozitivní účinky na ozdravné procesy v našem těle.

▶ Pod textem níže najdete seznam / přehled jednotlivých druhů minerálů a drahých kamenů.

K léčbě můžeme drahé kameny a minerály používat mnoha způsoby. Jedním z nejpřirozenějších bylo od dávných časů nošení šperků s léčivými kameny. Různé přívěšky a amulety umožňovaly jejich každodenní kontakt s lidským tělem. Další možností využití léčivých kamenů je jejich přikládání přímo na bolestivá místa, či masírování postižených oblastí lidského těla. Vnitřně je možné užívat minerální vodu, ve které byl přes noc ponechán odpovídající kámen. Tato voda by se měla pít ráno na lačno.

Důležitým předpokladem pro dosažení odpovídajícíh výsledků při léčbě kameny je víra v jejich uzdravující vliv na lidské tělo, do něhož vysílají životodárnou energii.

→ Prohlédněte si nabídku českých krystalů, drahých kamenů a léčivých minerálů z naší rodné země » zobrazit české minerály na prodej «

Upozornění: Veškeré zde uvedené informace o léčivých účincích a vlastnostech drahých kamenů, minerálů a krystalů, uvádíme pouze jako všeobecně známé sdělení získané z internetu, knih a další literatury, kde každý autor uvádí, že nenese zodpovědnost za jím publikované texty. Drahé a léčivé kameny neslouží jako náhrada moderní medicíny, a proto v případě jakéhokoli onemocnění vždy vyhledejte lékaře. Působení drahých a léčivých kamenů využívejte vždy pouze jen jako doplněk klasické léčby.

Skutečné účinky drahých a léčivých kamenů vznikají na základě pozitivní myšlenky člověka.

Citrín

Citrín

Citrín vyzařuje pocit příjemného tepla, zdraví a svěžesti. Podporuje sebeuvědomění a snahu dosáhnout v životě všeho, co si přejeme a chceme. Zlatavá barva citrínu povznáší naše myšlenky a rozvíjí tvořivost.

Síla citrínu na nás působí hlavně v oblasti centra solar plexus, kde napomáhá předcházet různým negativním pocitům jako jsou strach, rozladěnost až deprese. Uvádí nás do klidu a harmonie pomocí kladného vlivu na naši nervovou soustavu ... (zobrazit celý článek).

Morion

Morion

Morion v mnoha ohledech působí podobně jako záhněda, avšak s mnohem větší intenzitou a hloubkou. Tento kámen ničí vše staré a pro nás již nepotřebné, ať už se jedná o nemoci, vztahy, nebo prostředí a věci.

Společně s křišťálem nám otevírá novou cestu naším životem, abychom se mohli cítit zdravější, psychicky pohodovější a svobodnější. Zdravotně nás morion očišťuje nejen od veškerých škodlivin, ale také od odpadních látek těla ... (zobrazit celý článek).

Záhněda

Záhněda

Tento kámen nám ukazuje cestu a pomáhá nám se zorientovat v našem světě protikladů. Skrze ni se můžeme odpoutat od závislosti na všem hmotném, co nás obklopuje a co nám brání posunout se výše v duchovním chápáním světa.

Přestože se záhněda leskne v tmavých tónech, nedává nám tím najevo nic negativního, právě naopak, symbolizuje nebe a zemi, materiálno a duchovno v dokonalé souhře. Ze zdravotního hlediska se síla záhnědy nejvíce projevuje svými účinky při léčbě ... (zobrazit celý článek)

Růženín

Růženín

Jemná a lehká růžová barva tohoto kamene v nás probouzí cit, ženskou něžnost, přátelství, a oddanou lásku. Těmito vlastnostmi se hodí pro nesmělé milence, kterým pomáhá otevřít srdce a projevit cit lásku, proto je považován za kámen srdce a lásky.

Růženín zvyšuje naše jemné vibrace a tím umožňuje hlubší vnímání různých druhů umění, zvláště pak hudby. Zdravotní účinky růženínu se projevují především v oblasti srdce, kde pomáhá čistit, posilovat, a vyrovnávat emoce, čímž reguluje ... (zobrazit celý článek).

Ametyst

Ametyst

Kámen ametyst patří do nejvyššího centra energie (7. čakra). Je kamenem čistoty ducha a meditace, působí jako spojnice duše a duchovna.

Jeho účinky nás odvádí od materiálních hodnot tohoto světa a povznáší k vyššímu duchovnímu poznání. Pomáhá nám objevovat sebeobětování, lásku, pokoru, a nezjištnost. Těmito vlastnostmi nám otevírá cestu do jiných dimenzí bytí. Je to kámen inspirace, směřuje naše myšlení k tvořivé práci a probouzí v nás intuici. Zdravotní význam ametystu spočívá v jeho léčivém působení proti ... (zobrazit celý článek).

Černý turmalín skoryl

Černý turmalín skoryl

Turmalín skoryl je kámen černé barvy sloužící k odstranění různých blokád v organismu, jak mentálních, tak i fyzických. Tento minerál má silné pyroelektrické vlastnosti, které se projevují tak, že třením nebo zahřátím kladně nabitého konce krystalu bude přitahován prach. Tato vlastnost tomuto nerostu dává nejsilnější očistnou sílu.

Černý turmalín skoryl patří mezi nejznámější a nejúčinnější ochranné kameny. Chrání nás především před vlivy prostředí jako jsou geopatogenní zóny, spodní proudy vody ... (zobrazit celý článek).

Křišťál

Křišťál

Od dávnověku byl různými národy používán jak k léčbě poranění, tak i proti horečkám a k tišení bolesti. Ve středověku byl dokonce užíván vnitřně, rozdrcený na prášek proti zažívacím potížím.

Křišťál v nás evokuje představu křišťálově čisté vody, a tak na nás působí svou očistnou léčivou energií. Svými účinky nás zbavuje negativní energie a nabíjí nás energií pozitivní. Křišťál je velmi univerzální kámen, má zvláštní vlastnosti a význam - lze jej použít na všechna místa a energetická centra našeho těla ... (zobrazit celý článek).