Novinka. Při nákupu nad 1500 Kč doprava zdarma!

Labradorit - účinky, vlastnosti, význam

Název kamene je odvozen od jeho naleziště na poloostrově Labrador, kde byl poprvé v roce 1770 objeven. Minerál labradorit se řadí do skupiny sodnovápenatých živců a jeho zvláštností je měňavá hra barev (modré, fialové, zelené) s kovovým leskem. Toto je způsobeno lomem a prolínáním světla na jemných lamelách labradoritů. Ještě barevnější odlesky pak vykazují jeho odrůdy -  spektrolit a bytownit.

Spirituální význam

Labradorit významně přispívá ke stabilizaci aury člověka. Lidé podvědomě vnímají aury ostatních a podle tohoto pocitu, pak navzájem na sebe reagují. Tyto reakce pak ovlivňují jejich kolektivní chování.

Minerál labradorit je také velmi oblíbeným pomocníkem při meditaci, navozování lucidního snění a prohlubování duchovního uvědomění. Umožňuje lepší vnímavost nejen myslí, ale i srdcem, tak aby se jedinec mohl snadněji ponořit do pocitů druhých. Odrůda bytownit posiluje auru člověka, čímž ho účinně chrání před "vysavači" životní energie.

Působení a vliv na člověka

Již od dob objevení tohoto kamene lidé věřili na jeho blahodárné účinky při onemocnění očí (zrakového nervu, rohovky), mozku (sklerózy, mozkové obrny, Parkinsonovy nemoci) a míchy. Preventivně jej používali proti nachlazení a jeho vodou léčili revmatismus a dnu.

Pokud jakkoliv pracujete s labradoritem nebo bytownitem, neměli byste s ním zárověň používat žádný jiný druh minerálu, jelikož tyto dva kameny jsou velmi svérázné.  

Znamení zvěrokruhu

Astrologicky je přiřazen ke znamením:

  • Kozoroh
  • Vodnář
  • Ryby

Čakra - energetické centrum

Kámen labradorit z energetického hlediska ovlivňuje především vedlejší čakry rukou a z části působí na 4. čakru srdeční, 6. čakru - třetího  oka a 7. čakru - temene hlavy.

Barva a vzhled

Bezbarvý, šedobílý, namodralý až černý kámen s barevnými odlesky. Neprůhledný, průsvitný minerál se skelným či hedvábným povrchem.

Čištění a nabíjení

Kámen čistíme vlažnou vodou a nabíjíme hodinu na přímém slunci ponořený ve vodě - nesnáší prudší změny teplot.

Výskyt, naleziště a lokality

V České republice byly objeveny pouze drobné mineralogické nálezy. V zahraničí se labradorit nachází v Kanadě, USA, Austrálii, Norsku, Mexiku, Grónsku a na Ukrajině a Madagaskaru. Spektrolit se vyskytuje ve Finsku a bytownit v Kanadě, Japonsku, Německu, Indii, USA, Rusku a na Islandu.