Azurit - účinky, vlastnosti a význam kamene

Působení a vliv na člověka

Azurit posiluje naši mysl a bystří paměť. Očišťuje charakter člověka a zvyšuje jeho vnímavost vůči těžkému životnímu údělu jiných lidí. Na mentální úrovni vede myšlenky chorého člověka směrem k jeho rychlému zotavení a uzdravení.

Spirituální význam

Azurit se řadí mezi nejsilnější meditační kameny. Jeho tmavě azurová barva otvírá vědomí člověka pro vstřebávání moudrosti a duchovního poznání. Na naší cestě životem nás sbližuje s podobně duchovně naladěnými bytostmi, u kterých můžeme najít oporu a souznění. Učí nás životu v lásce a porozumění, aniž bychom hledali nedostatky lidí okolo sebe.

Azuromalachit

Azurit v kombinaci s malachitem (azuromalachit) harmonicky sjednocuje rozum a cit. Pomáhá člověku překonat těžká životní období, kdy může snadno upadnou do beznaděje a tím si přivodit různá psychosomatická onemocnění. Kámen azuromalachit dodává vnitřní sílu a naději v lepší budoucnost. Uvolňuje potlačené emoce, čímž přispívá k oživení mysli a jejímu pozitivnímu naladění.

Nabíjení a čištění

Azurit je choulostivý minerál, proto bychom jej měli čistit pomocí meditace a nabíjet pouze ve stínu nebo při měsíčním světle.

Znamení zvěrokruhu pro  azurit

  • Ryby

Znamení zvěrokruhu pro azuromalachit

  • Kozoroh

Využití, umístění a použití

  • kámen lze nosit kdekoliv na těle
  • pro klidný spánek umístit poblíž hlavy
  • při bolesti položit na postižené místo na těle
  • při nervozitě a stresu se doporučuje držet v každé ruce jeden azurit a setrvat chvíli v klidu
  • pro harmonizaci místnosti lze kámen umístit kamkoliv v prostoru místnosti

Čakra - energetické centrum

Kámen azurit podporuje aktivaci 6. čakry - třetího oka

(ostatní čakry dle potřeby v kombinaci s dalšími minerály)

Barva a vzhled

Kámen nejčastěji azurově modré barvy se skelným leskem. Vyskytuje se v odstínech od světle modré až po modro černou barvu.

Výskyt, naleziště, lokality

V České republice se nachází na Vysočině (Štěpánov nad Svratkou), v Podkrkonoší, na Cínovci a v okolí Českého Brodu

V zahraničí se vyskytuje na Slovensku (Špania Dolina), v Evropě (Rumunsko - Banát, Francie, Sardinie, Velká Británie), ve světě (USA, Afrika, Austrálie, Čína, Ural, Mexiko)

Nabídka azuritů z České republiky a Slovenska

→ Prohlédněte si naši nabídku českých a slovenských azuritů » zobrazit nabídku azuritů «

 

Upozornění: Veškeré zde uvedené informace o léčivých účincích a vlastnostech drahých kamenů, minerálů a krystalů, uvádíme pouze jako všeobecně známé sdělení získané z internetu, knih a další literatury, kde každý autor uvádí, že nenese zodpovědnost za jím publikované texty. Drahé a léčivé kameny neslouží jako náhrada moderní medicíny, a proto v případě jakéhokoli onemocnění vždy vyhledejte lékaře. Působení drahých a léčivých kamenů využívejte vždy pouze jen jako doplněk klasické léčby.

Skutečné účinky drahých a léčivých kamenů vznikají na základě pozitivní myšlenky člověka.

 

Copyright ©: Obsah článku je chráněn autorskými právy a bez souhlasu majitele stránek je přísně zakázáno jeho šíření a kopírování!