Novinka. Při nákupu nad 1500 Kč doprava zdarma!

Malachit - účinky, význam a vlastnosti

Kámen malachit znali již staří Egypťané a považovali jej za kámen přinášející naději a spolehlivost.Kámen malachit - účinky, význam, vlastnosti, nabíjení, čištění, znamení

V antice byl pokládán za ženský kámen představující vlastnosti žen, jako jsou náruživost, vášnivost, marnotratnost a zvědavost. Ve starověku tento minerál využívali k výrobě sošek, šperků a amuletů, a také sloužil jako dekorativní kámen ve stavitelství.

Později v průběhu 18. století (po objevení dalších bohatých nalezišť malachitu) se z něj vytvářely nádoby, desky stolů a inkrustace barokního nábytku. Po celá staletí byl též využíván k výrobě barviva.

Malachit se v přírodě často vyskytuje také ve spojení s modrým azuritem a pak tvoří kámen pojmenovaný azuromalachit.

Působení a vliv na člověka

Malachit může být významně nápomocný při problémech s pohybovým aparátem (zlomeniny, křeče svalů). Od starověku byl používán k pozitivnímu ovlivňování neurologických onemocnění (závratě různého druhu, onemocnění optického nervu).Minerál malachit - surový kámen / přírodní nerost malachite

Dále byl využíván ženami při jejich specifických potížích (menstruační problémy, menopauza, při porodech). Malachitu jsou též připisovány preventivní účinky proti autoimunitním onemocněním a astmatu.

Spirituální význam

Minerál malachit je spojen s přírodou, jejími ději a zákonitostmi. Vlastnosti malachitu nás vedou k odpovědnosti a trpělivosti. S pocitem klidu a vyrovnanosti nám umožňuje čelit různým životním nástrahám. Dovoluje nám čerpat čistou energii z přírody.

Působní na spolupráci levé a pravé poloviny mozku, a tak vyvažuje cit s rozumem. Napomáhá k udržování naší vnitřní obezřetnosti, abychom při rychlém rozhodování upřednostnili svoji intuici, před ukvapeným rozhodnutím rozumu.

Kámen malachit nám umožňuje provést změny ve svém životě -  zbavit se starých vzorců myšlení a jednání a probudit svoji činorodost a kreativitu, abychom si užívali každý přítomný okamžik.Zelený malachit, modrý malachit - barva, naleziště, malachit obchod

Čištění a nabíjení

Malachit nemá rád vodu, a tak ho čistíme meditací (společně s ním meditujeme), a nebo ho vyčistíme pomocí myšlenek (vyšleme ke kamenu upřímný záměr o jeho očistu).

Nabíjíme ho buď ve dne - na nepřímém slunci (ve stínu), a nebo v noci - na měsíčním světle.

Minerál malachit bychom neměli nosit po delší dobu přímo na těle (je citlivý na kosmetiku a pot), mohlo by u něj dojít ke ztrátě lesku.

Znamení zvěrokruhu

Z astrologického hlediska je kámen malachit přiřazen ke znamení

▶ Býk

Využití, umístění a použitíPravý malachit - drahý kámen, minerál, polodrahokam, drahokam, nerost

▶ kámen lze nosit kdekoliv na těle

▶ pro klidný spánek umístit poblíž hlavy

▶ při bolesti položit na postižené místo na těle

▶ při nervozitě a stresu se doporučuje držet v každé ruce jeden malachit a setrvat chvíli v klidu

▶ pro harmonizaci místnosti lze kámen umístit kamkoliv v prostoru místnosti

Čakra - energetické centrum

▶ Malachit ovlivňuje - 4. čakru (srdeční čakra) - energetické centrum uprostřed hrudi

Barva a vzhledMalachit - krystal / krystaly - přírodní, surový, neopracovaný kámen - prodej, cena

Malachit je neprůhledný kámen s matným, někdy až skelným leskem. Jeho barva je tvořena prolínajícími se odstíny různě zelené a to od světle zelené po tmavě sytě zelenou se zeleno-černými proužky.

Výskyt, nalezkiště a lokality

V České republice se nachází na Vysočině (Štěpánov nad Svratkou), v oblasti Podkrkonoší, na Cínovci a Měděnci v Krušných horách, v okolí Českého Brodu, a také Příbrami.

V zahraničí se vyskytuje na Slovensku (Piesky u Španej Doliny), v Evropě (Rusko - Ural, Rumunsko - Banát, Francie, Sardinie, Velká Británie), v Africe (Namibie, Kongo, Zair, Zambie, Zimbabwe, Angola), v USA (Arizona), dále pak v Austrálii, Číně, Mexiku, Indii, a Izraeli.

Zajímavosti o malachitu a nabídka českého malachitu

Přečtěte si další zajímavosti o malachitu a prohlédněte si nabídku pravých malachitů z České republiky a Slovenska » zobrazit kámen malachit «

‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾

→ Prozkoumejte další drahé kameny a jejich účinky » zobrazit seznam kamenů «

→ Přečtěte si jak pracovat s drahými kameny a krystaly » číst jak pracovat s kameny «

→ Zjistěte jak správně vybrat vhodný drahý kámen » jak vybrat vhodný kámen «

‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾

Upozornění: Veškeré zde uvedené informace o léčivých účincích a vlastnostech drahých kamenů, minerálů a krystalů, uvádíme pouze jako všeobecně známé sdělení získané z internetu, knih a další literatury, kde každý autor uvádí, že nenese zodpovědnost za jím publikované texty. Drahé a léčivé kameny neslouží jako náhrada moderní medicíny, a proto v případě jakéhokoli onemocnění vždy vyhledejte lékaře. Působení drahých a léčivých kamenů využívejte vždy pouze jen jako doplněk klasické léčby.

 

Skutečné účinky drahých a léčivých kamenů vznikají na základě pozitivní myšlenky člověka.

 

Copyright ©: Obsah článku je chráněn autorskými právy a bez souhlasu majitele stránek je přísně zakázáno jeho šíření a kopírování!

#produkty#/malachit/