Novinka. Při nákupu nad 1500 Kč doprava zdarma!

Amazonit - účinky, vlastnosti, význam

Minerál amazonit patří svým chemickým složením do skupiny draselných živců. Název získal podle řeky Amazonky v Brazílii, na jejímž území je v dolech těžen. Tento kámen byl znám již dávným kulturám amerického kontinentu, které jej používaly jako šperk a talisman. Také v Mezopotámii a ve starém Egyptě z něj byly vyráběny šperky, čehož jsou důkazem mnohé vykopávky.

Spirituální význam

Amazonit svými jemnými vibracemi vyrovnává rovnováhu v každodenním životě člověka. Usnadňuje potlačování ega a podporuje ochotu vzdávat se hmotných věcí, čímž pomáhá osvobodit se od přítěží, které člověka brzdí v jeho přibližování se k Bohu. Amazonit je též kamenem pravdy. Používejte jej a pracujte s ním, potřebujete-li znát pravdu. S tímto kamenem budete schopni lépe rozlišit pravdu od lži a rozeznat lidi, kteří k vám nejsou upřímní a nejednají čestně.

Působení a vliv na člověka

Již staré civilizace využívaly účinky amazonitu v oblasti krční čakry. Pomocí tohoto kamene byla zmírňována bolest v krku, angína, laryngitida u dětí a další neduhy vyskytující se v oblasti hrtanu a krku. Oblázek amazonitu byl vkládán pod jazyk v případě poruch řeči a vyjadřovacích schopností jedince. Nejsilnější účinky měl mít v oblasti srdce, kde zklidňoval citové a fyzické nesnáze.

Znamení zvěrokruhu

Z astrologického hlediska je kámen amazonit přiřazen ke znamení:

  • Blíženci
  • Panna
  • Vodnář

Čakra - energetické centrum

Energeticky amazonit ovlivňuje 4. čakru - srdce a okolí (srdeční centrum) a 5. čakru - krku (centrum komunikace)

Barva a vzhled

Neprůhledný někdy průsvitný zelený až modrozelený kámen (často prostoupený bílým žilkováním), se skelným či hedvábně perleťovým leskem.

Čištění a nabíjení

Amazonit je kámen citlivý na prudké změny teploty, proto jej čistíme omytím proudem vlažné vody a nabíjíme pouze kratší dobu mimo přímé sluneční paprsky.

Výskyt, naleziště a lokality

V České republice byl objeven v okolí Terůvek u Třebíče (Vysočina). V zahraničí jsou známa jeho naleziště v USA (Coloradu), Rusku, na Ukrajině, v Norsku, Indiii a Brazílii.